Biuro Nekera wystartowało

Piotr Czerniej, Maciej Nykiel, Artur Rezner z Nekery
Od lewej: Piotr Czerniej, Maciej Nykiel, Artur Rezner z Nekery/fot. MM

Nowy polski touroperator Nekera, stworzony przez zespół doświadczonych specjalistów pod wodzą Macieja Nykiela zainaugurował dzisiaj oficjalnie działalność.

W wtorek po godzinie jedenastej oferta Nekery pojawiła się w systemie sprzedaży MerlinX, kilkanaście minut później zaczęła działać strona nowego touroperatora. O planach nowej firmy więcej można przeczytać w wywiadzie Macieja Nykiela udzielonego portalowi WaszaTurystyka.pl – czytaj TUTAJ.

Na konferencji prasowej w Warszawie, Maciej Nykiel, prezes Nekery, powiedział m.in.: “Nekerę stworzyli ludzie, którzy przez ostatnie dwadzieścia lat działali w branży turystycznej, tworzyli ją. Większość z nas pracowała ostatnio razem w Neckermannie. Historię jednak zostawiamy za sobą I zaczynamy tworzyć historię Nekery. Chcę jednak podkreślić, że jesteśmy dumni, że wywodzimy się z Neckermanna.”

Triverna.pl głównym udziałowcem

Nekera – jak pisaliśmy TUTAJ – założył Maciej Nykiel, który obecnie posiada 25 proc. udziałów firmy. Pozostałem 75 należy do głównego udziałowca – Triverny.pl. Przypomnijmy, że z kolei Triverna.pl jest własnością polskich funduszy inwestycyjnych: Xevin Investments oraz IQ Pomerania.

Dawid Dusza, prezes i główny udziałowiec triverna.pl, powiedział: “Inwestycja w Nekera to nasz kolejny, konsekwentny krok na drodze do umacniania rynkowej pozycji polskiej platformy travel. Wierzę, że połączone portfolio produktowe Triverna i Nekera stworzy dla naszych Klientów unikatowy, międzynarodowy marketplace i okazję do kupowania wyjazdów wakacyjnych jeszcze taniej.”

Maciej Nykiel podkreślił: “Nie da się stworzyć poważnego touroperatora dysponując 5, 50 czy 500 tysiącami złotych. Dzięki współpracy z Triverna.pl mamy odpowiednie zabezpieczenie finansowe. Jesteśmy touroperatorem dopiero aspirującym do grupy największych, ale z ambicjami dołączenia do nich. Stawiamy głównie na nowoczesne technologie i szybki dostęp do oferty online.”

Nekera chce oczywiście współpracować z agentami, jej prezes spodziewa się, że w kilka miesięcy będzie się mógł pochwalić 2 tysiącami punktów sprzedaży w całym kraju.

Jak będzie działać Nekera?

Nykiel podkreślił: “Wszystkie płatności będą realizowane z góry, przed wyjazdem klienta. Dotyczy to agentów, hotelarzy I przewoźników.”

Co oferuje Nekera?

Prezes firmy wymienił: “Mamy mnóstwo fantastycznych hoteli w Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Turcji, Chorwacji, Włoszech. Proponujemy kompleksową ofertę w całym basenie Morza Śródziemnego, łącznie z mniejszymi destynacjami, takimi jak Malta, Cypr, Izrael, Jordania czy Albania – wylicza Maciej Nykiel. W ofercie touroperatora nie brakuje też egzotycznych kierunków, np. kraje karaibskie: Kuba, Dominikana, Meksyk, Jamajka, afrykańskie: Kenia, Zanzibar, Seszele, Egipt, Tunezja, Maroko czy azjatyckie: Malediwy, Tajlandia, Wietnam, Bali, Dubaj, Gruzja i Sri Lanka.

Nowością jest możliwość zakupu wakacji do ponad 600 hoteli w Polsce. Nigdy jeszcze żadne biuro podróży i tradycyjny touroperator nie oferowały rodzimego produktu na taką skalę – podkreśla prezes touroperatora. Nekera będzie oferować też wyjazdy z dojazdem własnym: narciarskie zimowe w austriackich Alpach i włoskich Dolomitach, na Słowację, do Czech, Szwajcarii, Francji i Słowenii, a także letnie propozycje, głównie na południu Europy: we Włoszech, Chorwacji, Bułgarii i na Bałkanach.
Polski rynek turystyczny jest bardzo perspektywiczny, przez cały czas intensywnie rośnie. Współczesne biuro podróży musi być jednocześnie firmą e-commerce opierająca się o internet.
W sumie oferujemy 15 tysięcy hoteli na całym świecie.”

Wśród wspomnianego zespołu dwa ważne działy to dział handlowy, który tworzą Andrzej Rezner, Piotr Kołodziej, Artur Godlewski I Barbara Grębocka (więcej czytaj TUTAJ) oraz dział produktu tworzony przez Macieja Madeja, Janusza Misiarza i Konrada Kucharskiego.

Artur Rezner, Commercial Director, który w Nekera będzie odpowiadał za sprzedaż, zapowiedział: “Nie będziemy budować własnej sieci biur sprzedaży. Wszystkie produkty Nekera dystrybuujemy wyłącznie w oparciu o sieć agencyjną. Stawiamy na partnerskie podejście do biznesu, chcemy stworzyć naszym agentom najlepsze warunki do rozwoju ich firm, Oferujemy stabilne, profesjonalne wsparcie produktowe i świetne ceny dla naszych klientów, a wszystkie wyjazdy objęte są gwarancją najniższej ceny, jej niezmienności, a także polskojęzyczną opieką w systemie 24/7.”

W przyszłym tygodniu rozpocznie się seria 25 spotkań z agentami w dużych, ale i mniejszych miastach w całej Polsce. Nekera chce zaproponować prowizje w wysokości z ubiegłego roku.
W ofercie Nekery znalazły się zarówno oferty z dojazdem (lub dolotem) własnym, pakiety dynamiczne, wycieczki czarterowe. Te ostatnie na razie wykupywane są od innych touroperatorów.

Nekera posiada gwarancję ubezpieczeniową, wystawioną przez firmę ubezpieczeniową Allianz, jest też członkiem Polskiego Związku Organizatorów Turystyki.

Tak naprawdę prawdziwa sprzedaż rozpocznie się w przyszłym sezonie, choć prezes Nekery spodziewa się sprzedaży w tym rokuna poziomie kilkudziesięciu tysięcy imprez. Sprzedaż wyjazdów narciarskich na zimę 2020/21 wystartuje już na początku marca. W marcu też ukaże się tradycyjny katalog z wybranymi ofertami touroperatora.

Nykiel zapowiedział również otwarcie sezonu narciarskiego (z imprez tego typu znany był Neckermann) – w dniach 9-13 grudnia w Val di Fassa Campiello we Włoszech.

Poproszony o wymienienie trzech cech, które wyróżniają Nekerę spośród innych touroperatorów, Maciej Nykiel odpowiedział: bogaty wybór pakietów dynamicznych, największa na rynku polskim oferta 600 hoteli w Polsce, szeroka oferta imprez z dojazdem własnym.”