Bezpłatne wycieczki po Tel Awiwie

archiwum GoIsrael

Turyści mogą korzystać z bezpłatnych wycieczek pieszych po Tel Awiwie, prowadzonych w języku angielskim. Nie ma potrzeby wcześniejszego rejestrowania się, aby z nich skorzystać. Spacery z przewodnikiem odbywają się po różnych dzielnicach miasta.

Carmel Market Tasting Tour

Ta wycieczka umożliwia zwiedzającym odkrycie tętniącego życiem „Shuk Hacarmel”, największego targu na świeżym powietrzu w Tel Awiwie, a także daje uczestnikom wiele okazji do spróbowania tradycyjnych smakołyków.

Miejsce spotkania: 58 Allenby St, w każdy wtorek o 10 rano.

Neve Tzedek

Od Bulwaru Rotschilda po domy Bauhausu w Neve Tzedek. Ta wycieczka obejmuje bezpłatną wizytę w Muzeum Nahuma Gutmanna, izraelskiego twórcy, rzeźbiarza i malarza, które mieści się w historycznym domu pisarzy. Zostało zbudowane w 1887 r. i było jednym z pierwszych budynków w dzielnicy Neve Tzedek.

Miejsce spotkania: Bulwar Rotschilda 11 – Centrum Informacji Turystycznej w każdy czwartek o 10 rano

Sarona Tel Awiw

Wycieczka do Sarony odkrywa historię i dziedzictwo odrestaurowanej kolonii w sercu Tel-Awiwu, w której obecnie mieszczą się butiki i restauracje.

Miejsce spotkania: Centrum dla odwiedzających w Saronie, ul. Avrahama Alberta Mendlera 14 w każdy piątek o 11:00

Od starego Tel Awiwu do „Białego miasta”

Trasa wiedzie od Starej Jaffy aż do Bulwaru Rotschilda, gdzie Tel Awiw przekształca się w miasto eklektycznych budynków. W 2003 roku „Białe Miasto” w Tel Awiwie zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na wyjątkową kolekcję architektury Bauhaus.

Miejsce spotkania: Bulwar Rothschild a 46, w każdą sobotę o 11:00

https://www.tel-aviv.gov.il/en/Pages/HomePage.aspx