Best Reisen – przychody w 2018 roku lepsze o ponad 65 procent

archiwum Best Reisen

Zysk operacyjny touroperatora w ubiegłym roku był wyższy o prawie 31 procent od zysku w 2017 roku. Biuro może pochwalić się także świetnym początkiem sprzedaży w styczniu 2019 roku – obrót w pierwszym miesiącu był wyższy o 182 procent rok do roku.

Leila ben Arfi, prezes Best Reisen, powiedziała: „Po raz kolejny potwierdziło się, że strategia rozwoju oferty do dalekich krajów opartej o przeloty regularnymi liniami lotniczymi przynosi rezultaty.Best Reisen na bieżąco dopasowuje podaż do popytu, dzięki czemu ograniczamy ryzyko finansowe, co dalej przekłada się na coraz lepszą sytuację finansową naszej firmy.”

Touroperator specjalizuje się w ofercie do dalekich krajów, która w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Hitami sprzedaży są wycieczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na Malediwy, coraz większą popularność zdobywają Seszele i Zanzibar. 

Leila ben Arfi dodała: „W zeszłym roku wprowadziliśmy do programu hotele z segmentu budżetowego, dzięki czemu wycieczki na Malediwy, czy Seszele stały się bardziej przystępne cenowo. Wielu osobom nie zależy na ekskluzywnym zakwaterowaniu, ale na odkrywaniu nowych, egzotycznych kierunków, Best Reisen pomaga spełniać te marzenia. W tym roku poszerzyliśmy naszą ofertę o wyjazdy na Dominikanę i Jamajkę, wprowadziliśmy też pobyty na Malcie.”

W 2018 roku przychody Best Reisen wyniosły 26,5 mln zł i były o 63,65 procent wyższe rok do roku.

Zysk operacyjny osiągnął wartość 2,3 mln zł, co oznacza wzrost o 30,78 proc. w porównaniu do 2017 roku.

Największym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki do dalekich krajów, przychód ze sprzedaży tych wyjazdów wzrósł o 129 procent rok do roku.

Najpopularniejszymi kierunkami były Zjednoczone Emiraty Arabskie i Malediwy, ale też Egipt, który wyraźnie wraca do łask polskich klientów.

Największe wzrosty dotyczyły pakietów do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (+450 procent), na Malediwy (+56 procent) i do Egiptu (+15 procent).

Leila ben Arfi skomentowała: „O ile spodziewaliśmy się, że rok 2018 zakończy się wynikiem znacząco lepszym w porównaniu do 2017 roku, to bardzo pozytywnie zaskoczyły nas wyniki stycznia 2019 roku, kiedy to obrót był o 182 procent wyższy rok do roku.”