Best Reisen Group stawia na współpracę z agentami

W ostatnich miesiącach w firmie usprawniono niektóre procesy, m.in wprowadzono: skrócony czas rezerwacji, bloki w czarterach, szerszy zakres produktów i lepsze ceny w hotelach, lepsze ceny w samolotach, korzystniejsze warunki współpracy agencyjnej, wyjazdy studyjne, program motywacyjny dla agentów.

Dla Best Reisen Group przełomowym był rok 2012. Rozpoczęto wtedy współpracę z touroperatorem egipskim Flash Tours, zanotowano czterokrotnie większy obrót niż rok wcześniej a osiągnął on 15,1 mln złotych. Rok 2013, mimo niepokojów w Egipcie, był równie udany – obrót wyniósł 15,3 mln, zyski wzrosły o 82 proc., a liczba zatrudnionych zwiększyła się dwukrotnie. O rozwoju firmy świadczy też wzrastająca liczba kierunków w ofercie biura: w roku 2011 było ich 8, rok później 10, w roku 2013 – 13, obecnie – 14.
Pierwsze z trzech spotkań z agentami Bets Reisen Group odbyła się w Warszawie (pozostałe będą w Katowicach i Wrocławiu).

Prowadząca prezentację Marzena German odpowiedzialna za PR i marketing powiedziała m.in.: “Nastawiamy się głównie na współpracę z agentami. I z myślą o nich wprowadziliśmy znaczne zmiany w funkcjonowaniu firmy. Atrakcyjniejszy system prowizji polega na tym, że spłaszczyliśmy progi prowizyjne i nawet kilkanaście sprzedanych rezerwacji powoduje awans do innej grupy prowizyjnej…”

Istniejące od 20 lat biuro Best Reisen Group (przez pierwsze 15 lat pod nazwą Best Reisen) zwiększyło kapitał zakładowy o 200 proc (do 200 tys. złotych). Firma współpracuje z jednym z poważniejszych touroperatorów egipskich Flash Tours. Ta z kolei firma to część korporacji, w skład której wchodzą: Flash Tours-touroperator mający przedstawicielstwa w New Delhi, Pekinie, Dusseldorfie i Kanadzie; operator usług hotelowych i rejsów statkami; firma transportowa; Phone & Go-biuro działające na terenie Włoch i firma zajmująca się luksusowymi pobytami na pustyni.
Jak podkreśliła Marzena German: “Oferta tegoroczna oparta jest o ulubione przez Polaków kierunki, ale co roku dodajemy mowy kierunek, czasami są one niszowe, jak np. śluby na Sri Lance.”
O grudnia 2013 roku w firmie wprowadzono nowe zasady współpracy z agentami. Najważniejszą jest naliczanie prowizji od kwoty brutto. warto podkreślić, że Best Reisen Group oferuje jedne z najwyższych stawek prowizyjnych na rynku, sięgają one nawet 16 proc. O tego roku najlepsi agenci będą mogli zaistnieć na stronie głównej Best Reisen Group: znajdzie się tam zdjęcie agenta, nazwa biura, dane kontaktowe. Za całoroczną sprzedaż agenci dostaną albo dodatkową premię pieniężna albo znaczne zniżki na wyjazdy pracowników.

Marzena German dodała: “Najważniejsze naszej firmy to: zaufanie – zarówno do klientów, jak i agentów; innowacyjność – usprawniamy proces współpracy z agentami, kreujemy nowe produkty; osobiste podejście – personalne podejście zarówno do agentów, jak i klientów. Naszą silna pozycję na rynku budujemy wspólnie z wami, agentami. Best Reisen Group nie posiada własnych biur i nie planujemy otwarcia takich biur.”