Będzie zmiana na stanowisku ministra turystyki Tunezji

Habib Ammar minister turystyki Tunezji
Habib Ammar, nowy minister turystyki Tunezji / fot. tourisme.gov.tn

Nastąpi zmiana na stanowisku ministra turystyki Tunezji. Tunezyjskie media przedstawiły w poniedziałek sylwetkę kandydata na to stanowisko.

Habib Ammar został w poniedziałek przedstawiony jako kandydat na stanowisko ministra turystyki w rządzie Hichem Mechichi. Jak się dowiadujemy, zmiana na tym stanowisku jest przesądzona w związku z rekonstrukcją rządu.

Nowy minister pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego grupy Sousse-Nord od lipca 2015 roku. Urodzony w 1967 r. w Tunisie, od 2005 r. Piastował kilka stanowisk w Ministerstwie Turystyki. Był m.in. dyrektorem generalnym Tunezyjskiego Narodowego Biura Turystycznego (ONTT) w latach 2010–2014 oraz szefem sztabu Ministra Turystyki w latach 2008–2010. W latach 2005–2010 pełnił również funkcję dyrektora biura ds. aktualizacji w tym samym ministerstwie.

Habib Ammar jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji w Tunisie oraz magistrem nauk o zarządzaniu w zakresie finansów międzynarodowych na Uniwersytecie Paris IX Dauphine.

Ponadto posiada dyplom Instytutu Obrony Narodowej (2009/2010) oraz tytuł magistra w ramach programu Hubert Humphrey (2002/2003).

Minister turystyki Tunezji: priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa turystom