Bartłomiej Walas prelegentem III Forum Promocji Turystycznej

W ostatnich latach z wielu miejsc na świecie napływają informacje wskazujące na konflikt mieszkańców z turystami. Problem dotyczy przede wszystkim znanych miast historycznych. O tym, jakiego podejścia wymaga to nowe zjawisko porozmawia z uczestnikami III Forum Promocji Turystycznej Bartłomiej Walas, dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji WSTiE w Suchej Beskidzkiej.
„Należy zdiagnozować przyczyny tego zjawiska i spojrzeć na nowo na zarządzanie miastem, w którym ma ono miejsce. Podróże typu city break nadal będą dominować w turystyce. Nowe połączenia lotnicze, wzrost liczby miejsc noclegowych, coraz większa rola rekomendacji – w tym w mediach społecznościowych – wzmacniają reputację miast. Powoduje to wzrost ruchu turystycznego” – tłumaczy Bartłomiej Walas.
Takim zagadnieniom poświęcona była pierwsza międzynarodowa konferencja miasta historyczne 3.0. Więcej o konferencji dowiedzieć się będzie można podczas prezentacji, którą Bartłomiej Walas wygłosi podczas III Forum Promocji Turystycznej we Wrocławiu.
W miastach historycznych ( nie tylko takich), o ograniczonej powierzchniowo strefie zabytkowej, problem nadmiernego przyrostu ruchu turystycznego rodzi nowe wyzwania co do sposobu zagospodarowania w sposób „zrównoważony”. Chodzi o to, aby z jednej strony pozwolić turyście na czerpanie korzyści z pobytu i planowanie go według uznania, a z drugiej o utrzymanie przez mieszkańców poczucia komfortu jakości życia. Suma odczuć obu grup ma tworzyć lokalną atmosferę miejsca. Ta atmosfera to najbardziej poszukiwana wśród przyjezdnych i mieszkańców wartość.
O możliwych rozwiązaniach tego problemu, takich jak: partycypacja mieszkańców w tworzeniu zindywidualizowanych ofert dla przyjezdnych oraz mieszkańców dowiemy się więcej już za sześć tygodni.
Na III Forum Promocji Turystycznej zapraszamy 19 kwietnia do Wrocławia, do hotelu Novotel Wrocław Centrum. Wydarzenie to będzie jak zwykle poświęcone różnym aspektom promocji turystycznej. Trzecia edycja odbywać się będzie pod hasłem „Napiszmy razem ustawę o Polskiej Organizacji Turystycznej”.
Partnerem forum jest Miasto Wrocław, wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia i patronatem Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz Polskiej Izby Turystyki i Hotel Novotel.
Zarejestruj się już dziś! Formularz rejestracji, informacje i program forum znajdziesz tutaj.
POWIĄZANE WPISY
5 grudnia 2025
Mazowsze pełne legend – odkryj trzy zamki, które pokochają dzieci
Mazowsze skrywa wiele miejsc owianych fascynującymi legendami, które potrafią pobudzić…
0 Komentarzy6 Minuty
5 grudnia 2025
Profitroom: Podlaskie hotele odnotowują 50,4 proc. wzrost rezerwacji. Na wynik wpływa Podlaski Bon Turystyczny
Według danych Profitroom liczba rezerwacji hotelowych w województwie podlaskim w okresie…
0 Komentarzy3 Minuty
4 grudnia 2025
Nowy Targ – stolica Podhala pełna atrakcji
Nowy Targ to górska stolica Podhala, malowniczo położona nad Białym i Czarnym Dunajcem. Z…
0 Komentarzy4 Minuty
3 grudnia 2025
Mazowieckie city breaks – odkryj Radom, Płock, Siedlce i Żyrardów
Jesień i zima to idealny moment, aby spojrzeć na Mazowsze z innej, mniej oczywistej…
0 Komentarzy8 Minuty
28 listopada 2025
Magdalena Krucz rekomendowana na prezeskę POT
Proces wyboru nowego prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej wciąż trwa, a branża…
0 Komentarzy1 Minuty
28 listopada 2025
Niemcy częściej wybierają Polskę. Dane DRV wskazują na wyraźny wzrost zainteresowania
Niemieccy turyści coraz częściej wybierają Polskę jako cel podróży. Dane Deutscher…
0 Komentarzy2 Minuty
25 listopada 2025
Opole zapowiada świąteczny jarmark i nowe atrakcje
Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu wystartuje 28 listopada i potrwa do 23…
0 Komentarzy1 Minuty
25 listopada 2025
Kasina Ski&Bike otwiera sezon narciarski
Kasina Ski&Bike jako pierwszy ośrodek Grupy Pingwina rozpoczęła sezon narciarski,…
0 Komentarzy1 Minuty
17 listopada 2025
Dolnośląska Organizacja Turystyczna prezentuje nowy spot – Dolny Śląsk Travel
Dolnośląska Organizacja Turystyczna zaprezentowała nowy spot promocyjny „Dolny Śląsk…
0 Komentarzy2 Minuty










