Austriacki Tyrol promuje się w Soczi

archiwum tirol.at

Austria Tirol House powstało jako miejsce spotkań międzynarodowych gości ze świata sportu, polityki, biznesu i mediów. Od 5 do 23 lutego 2014r w tyrolskim domu olimpijskim odbywać się będą różnorodne imprezy towarzyszące rozgrywanym igrzyskom.

„Bringing the Alps to Sochi” – to motto tyrolskiej organizacji turystycznej Tirol Werbung, która jako partner Austriackiego Komitetu Olimpijskiego świętuje w Soczi 50-lecie organizaji pierwszych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku w 1964r.
Innsbruck – stolica Tyrolu wspólnie z miejscowością Seefeld były już trzykrotnie gospodarzami Zimowych Igrzysk Olimpijskich: w roku 1964, 1976 oraz w 2012 roku jako gospodarz pierwszej zimowej Olimpiady Młodzieży. Imprezy towarzyszące igrzyskom odbędą się tyrolskim domu olimpijskim w Soczi – Austria Tirol House.
Tyrolski dom olimpijski, Austria Tirol House znajduje się 50km od Soczi, tuż obok dworca Rosa Khutor w tzw. Mountain Cluster, gdzie rozgrywane będą zawody w konkurencjach alpejskich, freestyle oraz kombinacji norweskiej. Austria Tirol House gościć będzie nie tylko austriackich, ale również międzynarodowych medalistów, sportowców oraz gości ze świata sportu, polityki i biznesu. Znana na całym świecie tyrolska gościnność dała się poznać międzynarodowej publiczności już w 2012r w Londynie podczas Letnich Igrzysk Olipijskich. Przez całe igrzyska tyrolski dom cieszył się największą popularnością i zanteresowaniem wśród mediów, kibiców oraz prominentnych gości, medalistów i sportowców z całego świata.
W Domu Tyyrolskim przygotowano dla dziennikarzy i mediówspecjalny serwis prasowy, w którym na bieżąco informować będą informowani o najważniejszych wydarzeniach w domu olimpijskim .
Więcej informacji na stronie: www.sochi.tirol.at.