Austria czeka na polskich turystów

Tegoroczna edycja austriackiego workshopu odbyła się 4 kwietnia w Warszawie. Austria jest wciąż jednym z popularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków na zimę. W tym roku na warsztaty przybyło trzynastu austriackich partnerów, którzy zaprezentowali swoją ofertę.

Austria oferuje turystom szeroki wachlarz usług od narciarstwa przez gastronomię, aż po kulturę. Obecnie, aby móc odwiedzić ten kraj należy spełniać obowiązującą zasadę 3G. Ponownie został też wprowadzony obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą masek FFP2 m.in. w transporcie miejskim, kolejkach linowych, obiektach kulturalnych i rekreacyjnych oraz gastronomii, czy też miejscach zakwaterowania.

Pierwsze w tym roku warsztaty dla branży turystycznej zostały zorganizowane przez Austria.info. Udział wzięło trzynastu przedsiębiorców z Burgenland, Karyntii, Dolnej Austrii, Styrii, Tyrolu i Wiednia.  Jednym z prezentowanych regionów wypoczynkowych, który warto odwiedzić przez cały rok jest Villach – Faaker See – Ossiacher See. Villach jest siódmym co do wielkości miastem w Austrii, które zamieszkuje ponad 60 000 osób. Miasto położone na południu jest także znane i popularne ze względu na bliskość Słowenii oraz Włoch.

„To wyjątkowy region, w którym każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Górskie krajobrazy, termy i wiele innych atutów regionu tworzą idealne warunki do wypoczynku dla całych rodzin. Możliwości samego zwiedzania jest bardzo wiele, a do tego położenie Villach sprawia, że jest to naprawdę atrakcyjne miejsce. Dodatkowo turyści przyjeżdżający do nas często i chętnie korzystają z możliwości kilkugodzinnych lub jednodniowych wypadów do Włoch lub Słowenii” – mówi Silvia Wirnsberger z Region Villach Tourismus GmbH.

Wśród wystawców swoje stoisko miał również Świat Kryształów Swarovskiego. Dwa lata temu przedsiębiorstwo obchodziło 125-lecie powstania firmy, a Swarovski Kristallwelten w Wattens swoje 25-lecie otwarcia. Na powierzchni 7,5 ha utworzono krajobraz parkowy z niezwykłymi instalacjami m.in. kryształowa chmura ozdobiona 600 tysiącami kryształków Swarovskiego.

Organizowane co roku warsztaty mają umacniać i pomagać w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów między polskimi biurami podróży a przedstawicielami organizacji turystycznych, hotelami, regionami oraz innymi firmami, które zajmują się szeroko rozumianą branżą turystyczną w Austrii.