Anna Krupka bez mandatu europosła. MSiT nie straci sekretarz stanu?

Z danych PKW z 99,31 proc. komisji wyborczych wynika, że wiceminister w MSiT Anna Krupka nie dostała się do Parlamentu Europejskiego. Wszystko wskazuje na to, że pozostanie w Ministerstwie Sportu i Turystyki przynajmniej do jesiennych wyborów.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego startowała z 10. miejsca w okręgu małopolskim. Opublikowane przez PKW dane, które obejmują 99,31 proc. obwodowych komisji wyborczych, pokazują, że raczej nie ma szans na mandat europosłanki.

Uzyskała 23 026 głosów, co daje jej 6. miejsce w regionie i 52. w całym komitecie Prawa i Sprawiedliwości.

W Małopolsce wyprzedzili ją: Beata Szydło, Patryk Jaki, Antoni Legutko, Dominik Tarczyński i Arkadiusz Mularczyk. Z tego okręgu do PE dostali się: Beata Szydło, Patryk Jaki, Antoni Legutko i Dominik Tarczyński.

Anna Krupka została sekretarzem stanu w MSiT pod koniec listopada 2018 roku i zastąpiła na tym stanowisku Janusza Stawiarskiego. Odpowiedzialna jest m.in. za projekt Polskie Marki Turystyczne.

Jak pisaliśmy niedawno, wkrótce czeka nas zmiana ministra sportu i turystyki – od stycznia 2020 roku Witold Bańka będzie szefem Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).