Analiza Kiwi.com: millenialsi najchętniej wybierają city breaki

fot. Kiwi.com

Kiwi.com, firma zajmująca się technologią turystyczną oraz wyszukiwarka tanich lotów, przeprowadziła badanie nawyków podróżniczych millenialsów (osób urodzonych między 1981 a 1996 rokiem) w Polsce, Czechach, Rumunii, na Węgrzech i w Hiszpanii. Wyniki pokazują, jakie kierunki głównie preferuje ta generacja.

Jednym z głównych wniosków jest zamiłowanie millenialsów do technologii i korzystania z aplikacji. Kiwi.com wskazuje, że większość millenialsów dokonuje zakupu biletu lotniczego za pomocą aplikacji. W Polsce ponad 61 proc. użytkowników zarezerwowało swoje podróże z poziomu smartfona, a w Rumunii ponad 66 proc. Jedynie Czesi częściej korzystali z komputera (50,3 proc.) niż z telefonu (47,9 proc.).

Dokąd i kiedy najczęściej planowali swoje podróże?

Kiedy i dokąd millenialsi najczęściej planowali swoje podróże? Wśród użytkowników z Polski, Hiszpanii i Węgier sezon wakacyjny dominuje, z czerwcem, lipcem i sierpniem na podium. W Rumunii i Czechach millenialsi częściej wybierali maj zamiast sierpnia. Londyn okazał się najpopularniejszym celem podróży wśród millenialsów w tych krajach. W zestawieniu top pięć destynacji znalazły się także inne miejsca w Europie, takie jak Berlin czy Warszawa.

Ile millenialsi średnio płacili za bilet lotniczy i z jakim wyprzedzeniem je kupowali?

Jeśli chodzi o wydatki na bilety lotnicze, według Kiwi.com Słowacy w tym roku wydali na nie średnio 100 euro, co było najmniejszym wydatkiem w analizowanym regionie. Polacy i Rumuni uplasowali się tuż za nimi, średnio wydając 130 euro. Czesi mieli najwyższe wydatki, średnio 176 euro, a Hiszpanie byli tuż za nimi, z wydatkiem wynoszącym średnio 162 euro.

Co trzeci millenials, niezależnie od kraju pochodzenia, zakupił bilety lotnicze z wyprzedzeniem od trzech tygodni do dwóch miesięcy przed wylotem. Słowacy rezerwowali bilety z wyprzedzeniem średnio 40 dni, Czesi 38 dni, Węgrzy i Hiszpanie 35 dni, Polacy 33 dni, a Rumuni 31 dni przed wylotem.

Najpopularniejszym stylem podróżowania millenialsów okazały się krótkie city breaki, gdzie większość z nich spędzała na miejscu do trzy dni.

Kiwi.com: tegoroczne wakacje z trendem „gdziekolwiek” i cenami biletów porównywalnymi do zeszłego roku