Ambasador Egiptu – Polska jest dla nas bardzo ważna

archiwum

Nowy ambasador Egiptu, Jego Ekscelencja Ambasador Youssef Zada, tuż po objęciu obowiązków ambasadora zaczął planować serię spotkań z polskimi touroperatorami oraz przedstawicielami firm czarterowych, mającą na celu zwiększenie liczby wyjazdów turystycznych do kraju Faraonów z Polski. Spotkania odbywają się w obecności pana Ahmeda Sobhi, dyrektora biura ds. turystyki Ambasady Egiptu. Youssef Zada przyznał, że Egipt zamierza dalej promować swoją pozycję na rynku turystycznym w Polsce i pracować nad tym, by wzrosła liczba turystów z Polski.
Ambasador Youssef Zada powiedział także, że zwiększyła się znacznie liczba polskich turystów w okresie styczeń – luty 2015, porównując do tego samego okresu w roku ubiegłym. Procentowo, wzrost wyniósł odpowiednio: 38 proc. w styczniu, oraz 22 proc. w lutym.
Szef Misji Dyplomatycznej Egiptu zaznaczył, że Polska jest niezwykle ważnym i obiecującym krajem dla rynku turystycznego Egiptu. Na liście 10 krajów, których turyści najczęściej wybierają Egipt, Polska zajmuje 5. pozycję.