Allianz – ubezpieczenia plug&play w internecie

Allianz wspólnie z firmą Merlin.X uruchomił widget ubezpieczeniowy, umożliwiający sprzedaż ubezpieczeń turystycznych w internecie. To rozwiązanie dedykowane małym firmom, które mają stronę internetową, ale nie posiadają rozbudowanego zaplecza IT.

Lokalne biuro podróży korzystając z technologii dostarczanej Merlin.X może sprzedawać wyjazdy turystyczne on-line, a teraz także ubezpieczenia turystyczne, bez inwestowania czasu i pieniędzy w proces integracji z infrastrukturą ubezpieczyciela.

Ludmiła Opałko, kierownik działu sprzedaży ubezpieczeń turystycznych w Allianz Worldwide Partners, powiedziała: „Dodatek z ubezpieczeniami turystycznych dla systemu VCMS służący do budowania serwisów turystycznych powstał z myślą o agentach turystycznych współpracujących z Allianz. Jego zaletą jest brak dodatkowych formalności. Widget jest dostępny dla wszystkich, którzy posiadają stronę www stworzoną w VCMS. Wystarczy go uruchomić i dodać regulamin zawierania ubezpieczeń .”

Intuicyjna i szybka ścieżka
Serwis, portal czy strona internatowa zbudowane w oparciu o narzędzie VCMS pozwala na osiągnięcie nowoczesnego wyglądu, szybkości i intuicyjności. Rozwiązanie zapewnia użytkownikowi wygodne nawigowanie po stronie, tak aby z łatwością odnajdywał interesujące go treści oraz płynnie przechodził
z sekcji do sekcji.

Tomasz Berdowski, prezes MerlinX, skomentował: „System VCMS daje możliwość skonstruowania prostych, intuicyjnych stron dostosowanych do własnych potrzeb. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że szybkie wyszukiwarki bazujące na technologii MDS gwarantują usprawnienie sprzedaży. Wyszukiwarka ubezpieczeń Allianz dostępna jest na wszystkich urządzeniach mobilnych.”

Ludmiła Opałko dodała: „Biuro podróży, które chce skorzystać z nowego narzędzia potrzebuje spełnić jedynie dwa warunki. Przede wszystkim powinno prowadzić stronę internetową stworzoną w portalu Vacations CMS. To pozwala na własnoręczne zarządzanie stroną. Dodatkowo oferuje szybkie w obsłudze wyszukiwarki, gwarantujące łatwość przeglądania i rezerwację dostępnych ofert turystycznych, w tym także widget ubezpieczeniowy. Drugą kwestią jest konieczność posiadania podpisanej umowy agencyjnej z TUiR Allianz S.A . Jeżeli powyższe warunki są spełnione następnym krokiem jest kontakt przedstawiciela biura ze swoim Agentem Serwisującym Allianz, który przekaże niezbędny regulamin zawierania ubezpieczeń .”

Samo wpięcie widgetu ubezpieczeniowego oraz regulaminu na stronę internetową jest bardzo intuicyjne i trwa zaledwie kilka minut. O kolorystyce widgetu oraz jego położeniu w witrynie decyduje samo biuro.