Alfa Star wchodzi na Giełdę i zakłada linię lotniczą

archiwum Alfa Star

Naszym celem jest rynek główny GPW. Alfa Star jest firmą , którą cały czas chcemy rozwijać, a wejście na giełdę na pewno nam w tym pomoże. Za wcześnie, żeby mówić o szczegółowych planach dotyczących naszych linii 4YOU Airlines, które wystartują w tym roku – powiedziała w rozmowie z przedstawicielem WaszejTurystyki.pl, Małgorzata Strzylak rzecznik prasowy Alfa Star

Bardzo cenimy naszych agentów
Liczba aktywnych agentów Alfa Star oscyluje każdego roku wokół 2000, w standardzie jest to liczba ruchoma z uwagi na bieżącą rotację kontrahentów. Przewidujemy, że pod koniec roku będzie ich tyle samo, co na początku roku, ale chcielibyśmy aby ta liczba rosła. Alfa Star bardzo sobie ceni współpracę z agentami.
Nasze relacje z agentami polegają przede wszystkim na szacunku do partnera biznesowego, który daje możliwość budowania zdrowej relacji. Bardzo istotnym elementem są klarowne zasady współpracy w zakresie systemu i rozliczeń. Agenci bardzo sobie cenią elastyczność Alfa Star i bezpośredni kontakt zarówno elektroniczny jak i telefoniczny.

Na czym polegał dobór agentów zaproszonych na VIP study tour do Egiptu, co to znaczy być jednym z najlepszych?
Najważniejszym czynnikiem był poziom obrotu który udało się uzyskać poszczególnym agentom, jednak równie istotnym czynnikiem, zwłaszcza w przypadku agentów z krótkim ?

Rok 2013 był dobry, ten będzie jeszcze lepszy

Przychody ze sprzedaży w 2013 r wyniosły 174 172 058 zł. Jeżeli chodzi o zysk, to z za 2 miesiące : listopad i grudzień wynosi on 246 289 zł netto. Wynik za styczeń – październik 2013 wynosił 521 tys zł. Prognoza na 2014r przewiduje przychody na poziomie 250 mln zł i zysk brutto 1,5mln zł.
Pomimo, że rok 2013 był dosyć trudny z uwagi na sytuację polityczną w Egipcie, na wyjazd razem z biurem Alfa Star zdecydowało się około 70 tys klientów. Mamy nadzieję, że w 2014 ta liczba się zwiększy.

Co nowego w tegorocznej ofercie Alfa Star?
W tegorocznej ofercie Alfa Star pojawiło się aż 7 nowych destynacji, ponieważ cały czas staramy się rozwijać nasze portfolio. W tym roku klienci Alfa Star będą mogli odwiedzić: Gran Canarię, greckie wyspy – Kos oraz Rodos. Miłośników Włoch z pewnością zainteresuje Sycylia. Natomiast osoby lubiące egzotykę mogą zwiedzić Maroko, Meksyk lub Cypr Północny.

Wchodzimy na Giełdę

Na rynku Newconnect planujemy pojawić się już w ciągu najbliższych dni/tygodni. Jednak naszym celem jest rynek główny GPW. Alfa Star jest firmą , którą cały czas chcemy rozwijać, a wejście na giełdę na pewno nam w tym pomoże. Staniemy się bardziej transparentni, przejrzyści, co w rezultacie przełoży się na zwiększenie wiarygodności Spółki.

Alfa Star za trzy lata
Za trzy lata Alfa Star wypracuje silną pozycję na polskim rynku, chcielibyśmy aby znalazła się w pierwszej trójce najlepszych touroperatorów w Polsce. Zamierzamy sukcesywnie poszerzać swoją ofertę aby klienci mieli do wyboru szeroki wachlarz usług oraz destynacji i chętnie do nas wracali. Chcemy aby Alfa Star nie kojarzyło się tylko z Egiptem, ale również z innymi kierunkami i mocno wierzę, że to nie są tylko marzenia.

Rozmawiał: Adam Gąsior