airberlin wzmacnia pozycję na polskim rynku

AG

Rok 2014 był rekordowy dla airberlin w Polsce, przewiozły ponad 460 tysięcy pasażerów na trasach pomiędzy Polską a Niemcami. Wzrost liczby pasażerów latających z Polski do Niemiec wyniósł 10,9 proc., a Niemiec do Polski – 12,4 proc. Największy wzrost odnotowano na trasie Warszawa – Berlin (39,7 proc.) i Berlin – Warszawa (37 proc.). Na trasie Gdańsk – Berlin wzrost był niższy (0,2 proc.), podobnie jak na trasie powrotnej (5,7 proc.) Spadek zanotowano na trasie Kraków – Berlin (minus 3,4 proc.) i Berlin – Kraków (minus 2,3 proc.).

Wiceprezes airberlin ds. komunikacji Aage Dünhaupt, powiedział: „Rok ubiegły był dla nas na polskim rynku bardzo udany. Ten zapowiada się równie nieźle, mimo kilku strajków personelu naziemnego na lotniskach niemieckich. Dla polskich turystów i biznesmenów jesteśmy atrakcyjni, dzięki temu, że wspólnie z liniami Etihad oferujemy 121 połączeń. Jako jedyna niemiecka linia lotnicza oferujemy w biznes klasie całkowicie rozkładające się fotele. Zresztą Polacy doceniają nasze linie, 16 800 uczestniczy w programie lojalnościowym TOPBONUS (o 23 proc. więcej niż w roku 2013).

Czynimy starania, by nasze usługi stały na coraz wyższym poziomie i żeby ich zakres był coraz szerszy. W tym sezonie otworzymy nowe kierunki: na trasie atlantyckiej będą to połączenia Duseldorfu z Los Angeles i Nowym Jorkiem oraz Berlina z Chicago. Na rynku europejskim nowością będą połączenia Wiedeń – Catania, Stuttgart – Mediolan. Na innych trasach, dzięki współpracy z Etihad, zaproponujemy loty do Nairobii, Hongkongu i Baku.
Coraz popularniejsze wśród naszych pasażerów jest korzystanie z internetu – ponad milion korzystało z naszej aplikacji zaś ponad 90 mln weszło na naszą stronę internetową.”

Christoph Horak, Country Manager Polska w airberlin, dodał: “13 kwietnia 2015 r. linia airberlin zwiększyła dotychczasową liczbę trzech rejsów dziennie między Berlinem a Warszawą o sześć dodatkowych, realizując 25 lotów tygodniowo. airberlin umocniła w ten sposób jeszcze wyraźniej swoją pozycję lidera na tej trasie. Połączenie Warszawa – Berlin istnieje już od dwóch lat. W zestawieniu z 2013 r. trasa ta, wykazując 38 proc. przyrost sprzedanych miejsc, może poszczycić się największym wzrostem na polskim rynku.

W ubiegłym roku około 125 tysięcy podróżnych skorzystało z naszego połączenia z oraz do Warszawy. W sumie, z trzech polskich miast oferujemy 64 połączenia tygodniowo. Poranne loty są bardzo dogodne, powroty również, tak więc podróżujący służbowo mogą spokojnie dolecieć na rozmowy biznesowe i wrócić w ciągu jednego dnia. Najpopularniejszymi, wśród Polaków korzystających z usług airberlin kierunkami, były: Dusseldorf, Chicago, Nowy Jork, Stuttgart i Madryt.”