AirAsia i Travelport podpisały umowę dystrybucyjną

archiwum Airbusa

Firma Travelport, dostawca systemów i technologii dystrybucji i obsługi płatności dla branży turystycznej, zawarła umowę dystrybucyjną z linią AirAsia India, dzięki której bilety i usługi dodatkowych przewoźnika będą dostępne na platformie Travel Commerce firmy Travelport.

Biura podróży podłączone do systemu Travelport już teraz mogą rezerwować loty oraz produkty i usługi dodatkowe czterech innych przewoźników należących do grupy AirAsia Group — AirAsia Malaysia, AirAsia X, Indonesia AirAsia i Thai AirAsia. Po zawarciu nowej umowy biura podróży będą mogły również wykorzystywać technologię Aggregated Shopping firmy Travelport — jeden z kluczowych komponentów platformy Travelport Merchandising — do porównywania i rezerwowania lotów i usług dodatkowych AirAsia India oraz lotów oferowanych przez tradycyjnych przewoźników w ramach jednego procesu rezerwacji.

Mittu Chandilya, prezes firmy AirAsia India powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że podobnie jak inni przewoźnicy z grupy AirAsia będziemy mogli oferować nasze loty za pośrednictwem platformy firmy Travelport. Umożliwi nam to rozbudowanie sieci sprzedaży w ramach naszej strategii wzrostu.”

Damian Hickey, wiceprezes ds. globalnej dystrybucji sprzedaży i usług na region Dalekiego Wschodu w firmie Travelport dodał: „Indie stanowią kluczowy rynek dla firmy Travelport i bardzo się cieszymy, że linie AirAsia India dołączyły do grona naszych partnerów. Jestem pewien, że dzięki współpracy z nami linie te zwiększą liczbę rezerwacji oraz rozpoznawalność swojej marki, ponieważ ich oferta będzie dostępna na ponad 67 000 komputerów w biurach podróży na całym świecie.”

Firma AirAsia — największe tanie linie lotnicze w Azji — obsługuje rozległą sieć obejmującą 89 kierunków. Przez 12 lat swojej działalności obsłużyła ponad 230 mln klientów i rozbudowała swoją flotę od zaledwie dwóch samolotów do ponad 160.