Aeroitalia połączy Lublin z Mediolanem

Włoska linia lotnicza Aeroitalia ogłosiła uruchomienie bezpośredniego połączenia z Portu Lotniczego Lublin na lotnisko w Bergamo. Inauguracyjny lot nastąpi 27 marca 2023 roku i będzie wykonywany dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w piątki.
„To bardzo dobra wiadomość dla naszych pasażerów. Trasa z Lublina do Mediolanu powinna cieszyć się powodzeniem wśród mieszkańców województwa lubelskiego, ale co ważne, także Lombardii. Oba regiony od lat wiąże współpraca zarówno turystyczna jak i biznesowa. Dodatkowo, ta nowa destynacja jest prezentem z okazji dziesiątej rocznicy działalności naszego lotniska” – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.
Połączenie z lubelskiego lotniska umożliwi spędzenie w Mediolanie wydłużonego weekendu, gdyż samoloty będą latały w piątki i w poniedziałki. Lombardia to destynacja turystyczna mająca do zaoferowania, poza samym Mediolanem, także Jezioro Como i Garda, czy rejony narciarskie w Dolomitach. Jest to też jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów w Unii Europejskiej, skorzystają więc na połączeniu mieszkańcy Lubelskiego od lat pracujący w północnych Włoszech.
„Zauważamy w Lublinie wielu włoskich przedsiębiorców i pracowników, w samym Świdniku, po sąsiedzku naszego lotniska, działa przecież potentat w produkcji śmigłowców firma o włoskich korzeniach Leonardo, z jednym z głównych ośrodków właśnie w Mediolanie dlatego liczymy, że nowe połączenie będzie interesujące również dla mieszkańców Lombardii. Rośnie rozpoznawalność naszego regionu w północnych Włoszech, więc będzie to idealna okazja dla włoskich turystów, by odwiedzić Lubelskie i przekonać się na własne oczy o jej urokach” – dodaje prezes Hawryluk.
Aeroitalia to nowa prywatna linia lotnicza. Posiada flotę Boeingów 737-800, które latają m.in. do Amsterdamu, Barcelony, Londynu, Malagi, na Korfu w Grecji ze swojej bazy na lotnisku w Forli. Niedawno przewoźnik zapowiedział znaczący rozwój kierunków z nowych baz w Mediolanie i Florencji.
Bilety można już rezerwować na stronie przewoźnika, a z okazji nowych połączeń z Mediolanu, przewoźnik wprowadził 25 proc. zniżki na 250.000 biletów.
POWIĄZANE WPISY
20 marca 2026
Ponad 150 kierunków na lato 2026 w siatce połączeń PPL
Sezon letni 2026 otwiera szerokie możliwości podróży. Polskie Porty Lotnicze zaoferują…
0 Komentarzy4 Minuty
18 marca 2026
Nowe partnerstwo Ryanair: Vola i Fru ułatwią rezerwacje lotów
Ryanair ogłosił nową umowę partnerską z platformami turystycznymi Vola i Fru,…
0 Komentarzy2 Minuty
16 marca 2026
Wizz Air połączy Gdańsk z Warną w Bułgarii
Linia lotnicza Wizz Air uruchomi nowe bezpośrednie połączenie z Gdańska do Warny w…
0 Komentarzy1 Minuty
13 marca 2026
Rzeszów-Jasionka podsumowuje lato 2025 podczas uroczystej gali: 358 tys. pasażerów i nagrody dla partnerów
Blisko 140 przedstawicieli branży turystycznej spotkało się w Hotelu Bristol w Rzeszowie,…
0 Komentarzy3 Minuty
13 marca 2026
Wizz Air wraca do Polski z subskrypcją MultiPass. Stała cena lotów przez 12 miesięcy
Wizz Air ponownie uruchomił w Polsce subskrypcję Wizz MultiPass, która pozwala podróżnym…
0 Komentarzy2 Minuty
12 marca 2026
Letni rozkład lotów Ryanaira z Wrocławia: 50 kierunków, w tym cztery nowe trasy
Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z Wrocławia na sezon 2026, obejmujący 50 kierunków, w…
0 Komentarzy2 Minuty
11 marca 2026
„Elegancja jest podróżą” – Air France rusza z nową kampanią reklamową
Air France startuje z nową międzynarodową kampanią reklamową, która pokazuje markę jako…
0 Komentarzy1 Minuty
11 marca 2026
Rekordowy luty na lotnisku w Pyrzowicach. Port obsłużył 382 882 pasażerów
Port Lotniczy im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach podsumował ruch pasażerski w lutym…
0 Komentarzy2 Minuty
10 marca 2026
PPL: Polskie lotniska biją europejskie wyniki – 66 mln pasażerów w 2025 r.
Dzisiaj, podczas konferencji prasowej, Polskie Porty Lotnicze podały wyniki za 2025 r.…
0 Komentarzy6 Minuty










