Itaka: Stambuł mocnym punktem programu naszej oferty

Zwiedzanie Stambułu oferuje swoim klientom Itaka zarówno podczas wycieczek objazdowych po Turcji, jak i wyjazdów narciarskich. Samo miasto mieli okazję zobaczyć agenci touroperatora podczas wyjazdu studyjnego w miniony weekend.
Podczas study tour do Stambułu zorganizowanego przez biuro Itaka dla prawie setki agentów, zaprezentowano ofertę na zimę i lato.
Kacper Haluch, kierownik zewnętrznej sieci sprzedaży, powiedział: „Sprzedaż oferty na zimę 2022 i lato 2023 idzie dobrze. Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych kierunków wśród klientów, na razie wygląda następująco: Turcja, Grecja, Hiszpania, Tunezja, Egipt, Albania, Włochy, Portugalia, Bułgaria i Zjednoczone Emiraty Arabskie.”
Itaka planuje trzy (może cztery) wyjazdy studyjne dla agentów. Będą to: Dominikana, Mauritius u Tajlandia i być może Maroko. Na przełomie lutego i marca zorganizowane będą szkolenia dla 600 osób z systemu Resabee. W marcu najlepsi agenci zostaną zaproszeni na rejs po Nilu.
Najlepiej sprzedająca się Turcja będzie w przyszłym roku bardzo ważnym kierunkiem w ofercie touroperatora. Wycieczki objazdowe po Turcji znajdują się na drugim miejscy na liście TOP 10 najczęściej kupowanych przez klientów (ustępują tylko wycieczkom po Włoszech).
Jarosław Bronisz, executive manager w Itace podkreślił: „W przyszłym sezonie letnim będziemy latać do Antalyi pięć razy w tygodniu, co daje nam możliwości budowania oferty na dowolną długość pobytu. Po kilkuletniej przerwie wracamy do Dalaman.”
Narty i Stambuł
Drugi sezon Itaka będzie latać (od 23 grudnia) do Turcji z narciarzami. Czarter będzie lądował w Stambule, w którym klienci spędzą dwie noce w hotelu Ibis Istanbul Zeytinburnu. Następnie wyjazd na pięć nocy do hotelu Monte Baia Uludag w najbardziej znanym tureckim kurorcie narciarskim – Uludag. Stoki znajdują się tutaj na wysokości od 1854 do 2534 m. Do dyspozycji narciarzy jest 28 kilometrów tras zjazdowych. Ski passy są w cenie pobytu.
Stambuł zobaczą także uczestnicy jednej z sześciu wycieczek wyjazdowych znajdujących się w ofercie Itaki. Magiczny Orient, to siedmiodniowa impreza łącząca zwiedzanie Stambułu (2 noce) z Kapadocją (fakultatywny lot balonem). Dzień dłużej trwają wycieczki: Orient Express (1 nocleg w Stambule), Na styku kultur (2 noclegi), Dziedzictwo Osmanów (2 noclegi), Tureckie historie (2 noclegi). Dwanaście dni trwa wycieczka Orient Extra, podczas niej dwa noclegi klienci spędzą w mieście nad Bosforem.
Hotel Ibis Istanbul Zeytinburnu znajduje się w dzielnicy Zeytinburnu, nad Morzem Marmara. Nieco ponad pół kilometra stąd znajduje się zakątek z kilkunastoma lokalami (restauracje, cukiernie, kawiarnie i puby), do Hagi Sophii jest 8 kilometrów. Hotel zbudowany w 2007 roku, został odnowiony w 1017 roku.
Sam Stambuł, to oczywiście zabytkowe dzielnice wpisane na listę UNESCO, Błękitny Meczet, Cisterna Basilica, Hipodrom, Haghia Sophia, pałac Topkapi, Wieża Galata, Wielki Bazar, rejs po Bosforze. Część z tych atrakcji agenci mogli poznać podczas wspomnianego study tour.

Taba w Egipcie i powrót na Lesbos i Madagaskar
Jarosław Bronisz, zaznaczył: „Jako jedyny touroperator na rynku polskim latamy (z Warszawy i Katowic oraz – po raz pierwszy w historii – Zielonej Góry) do Taby. To ważny dla nas kierunek, bo Taba to możliwość wyjazdów na Ziemię Świętą i do Jordanii.”
Warto podkreślić, że Itaka potwierdziła, że będzie organizować loty czarterowe z Lotniska Warszawa-Radom. Samoloty z tego portu będą latały m.in. na Majorkę (gdzie Itaka ma w ofercie 60 hoteli) i do Albanii.
Po sześciu latach touroperator wraca na grecką wyspę Lesbos a po trzech latach wraca na Madagaskar.
POWIĄZANE WPISY
16 marca 2026
TravelDATA: Ceny wyjazdów na sierpień 2026 poszły w górę. Największe zwyżki odnotowano we Włoszech
W ostatnim tygodniu średnia cena wycieczek z wylotami między 3 a 9 sierpnia 2026 roku…
0 Komentarzy3 Minuty
10 marca 2026
PLL LOT rusza z rekrutacją do wakacyjnego programu stażowego. 30 miejsc dla studentów i absolwentów
Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły nabór do tegorocznej edycji programu LOT Summer…
0 Komentarzy2 Minuty
6 marca 2026
Trzecia edycja Polhotrep Care and Give z rekordowym wsparciem dla Fundacji Rak’n’Roll
26 lutego 2026 roku w hotelu The Westin Warsaw odbyła się trzecia edycja wydarzenia…
0 Komentarzy2 Minuty
4 marca 2026
Program bonów turystycznych na Warmii i Mazurach anulowany
Atak hakerski sparaliżował system bonów turystycznych na Warmii i Mazurach. W związku z…
0 Komentarzy1 Minuty
23 lutego 2026
Wizz Air połączy Katowice z Sycylią
Wizz Air otwiera nowe letnie połączenie z Katowic do Comiso na Sycylii. Od 8 lipca 2026…
0 Komentarzy2 Minuty
28 listopada 2025
Lotnisko Rzeszów-Jasionka z rekordowym wynikiem cargo w październiku 2025 roku
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w październiku 2025 roku obsłużył ponad 1 mln kg ładunków,…
0 Komentarzy2 Minuty
25 września 2025
Meet Latinoamerica 2025 – cztery dni spotkań w czterech miastach
29 września 2025 roku startuje I edycja Meet Latinoamerica 2025. Roadshow B2B odbędzie…
0 Komentarzy1 Minuty
22 września 2025
Rusza bon warmińsko-mazurski
Od dziś, 22 września zaczyna się rejestracja chętnych na Bon Warmińsko-Mazurski.…
0 Komentarzy2 Minuty
12 września 2025
XVII Forum Promocji Turystycznej: specjalna cena biletów tylko do 15 września
Jesienna edycja Forum Promocji Turystycznej odbędzie się już 13 października 2025 roku w…
0 Komentarzy1 Minuta









