TT-Line inwestuje w ekologiczny statek „Green Ship”

W chińskiej stoczni Jiangsu Jinling w Nanjing rozpoczyna się budowa nowoczesnego promu TT-Line Green Ship. Jako pionier na południowym Bałtyku, statek będzie napędzany LNG (skroplonym gazem ziemnym), który jest obecnie najczystszym paliwem morskim, zapewniającym czyste powietrze na morzu i w portach.
Bernhard J. Termühlen, dyrektor zarządzający TT-Line, powiedział: „Cieszymy się, że z tym pierwszym cięciem stali osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w naszym projekcie budowy promu Green Ship. W trakcie długiego procesu projektowania, najwyższy priorytet został nadany ekonomicznej oraz ekologicznej eksploatacji promu. To pozwoliło nam na dalszą optymalizację projektu statku.”
Dzięki zastosowaniu bezsiarkowego LNG na Green Ship, jako paliwa, TT-Line zredukuje emisję cząsteczek stałych o 93 proc. oraz emisję tlenków siarki o 98 proc. rocznie w stosunku do konwencjonalnego paliwa MGO. Emisja tlenku azotu będzie również zmniejszona o 82 proc. rocznie, a emisja CO2 nawet o 60 proc. w przeliczeniu na jednostkę frachtową.
TT-Line Green Ship dąży do osiągnięcia maksymalnego wyniku pięciu gwiazdek według “Clean Shipping Index”. Faza budowy TT-Line Green Ship, w którym statek jest montowany z poszczególnych sekcji, oficjalnie rozpoczyna się od cięcia blach. Podczas, gdy wnętrze statku jest dalej projektowane, kadłub będzie już konstruowany.
Uruchomienie nowoczesnego promu pasażerskiego nastąpi po zakończeniu prac wewnętrz statku.
Dzięki nowej koncepcji Green Ship, firma TT-Line inwestuje w zrównoważony rozwój i korzystanie z czystego, ekologicznego paliwa LNG, które cechuje się zdecydowanie niższą emisją zanieczyszczeń niz tradycyjne paliwo okrętowe do silników diesel. TT-Line oferuje sieć najkrótszych połączeń promowych do południowej Szwecji. Linie promowe są obsługiwane przez sześć nowoczesnych promów, oferujących do 17 rejsów dziennie.
POWIĄZANE WPISY
15 czerwca 2026
Nowy plan dla kolei w Polsce: ZSK zakłada 4,7 tys. km nowych linii
Budowa 4,7 tys. km nowych linii, dostęp do kolei w 27 kolejnych miastach i znaczące…
0 Komentarzy5 Minuty
15 czerwca 2026
Lotnisko Chopina z kolejnym rekordem. Ponad 2,2 mln pasażerów w maju
Lotnisko Chopina obsłużyło w maju ponad 2,2 mln pasażerów, notując kolejny rekordowy…
0 Komentarzy5 Minuty
12 czerwca 2026
Mniej pasażerów w Jasionce. Powodem są zmiany w siatce i wojna na Bliskim Wschodzie
Jasionka notuje w tym roku niższy ruch pasażerski. Od stycznia z usług lotniska…
0 Komentarzy3 Minuty
11 czerwca 2026
Nowy projekt Corendon Airlines. Przewoźnik zachęca do ćwiczeń w trakcie lotu
Corendon Airlines zachęca pasażerów do większej aktywności podczas podróży samolotem.…
0 Komentarzy1 Minuty
11 czerwca 2026
Natalia Bukowiecka ponownie ambasadorką No Limits by Itaka
No Limits by Itaka kontynuuje współpracę z Natalią Bukowiecką, jedną z czołowych polskich…
0 Komentarzy2 Minuty
10 czerwca 2026
Katowice Airport z kolejnym rekordem: ponad 716 tys. pasażerów w maju
Ponad 716 tys. pasażerów skorzystało w maju z Katowice Airport w Pyrzowicach. To…
0 Komentarzy3 Minuty
10 czerwca 2026
Ponad 350 liderów branży cargo spotkało się w Warszawie na TIACA 2026
Ponad 350 liderów światowej branży cargo spotkało się w Warszawie podczas TIACA Global…
0 Komentarzy4 Minuty
9 czerwca 2026
Nowe przepisy ułatwią podróż koleją. Jeden bilet na całą trasę w Europie
Planowanie podróży koleją po Europie ma być znacznie łatwiejsze. Nowe przepisy…
0 Komentarzy5 Minuty
8 czerwca 2026
Wizz Air wprowadza Starlink. Stały internet w samolotach od 2027 roku
Wizz Air zapowiada, że od 2027 roku zacznie wdrażać na pokładach swoich samolotów system…
0 Komentarzy2 Minuty










