Polskie biura podróży na pierwszych targach branżowych w Tangerze

W dniach 19-20 października po raz pierwszy odbyły się Regionalne Targi Turystyczne w północnym Maroku. Branża turystyczna z regionu Tanger – Tetouan – Al Hoceima prezentowała swoją ofertę touroperatorom z Europy i Azji. W targach wzięli również udział przedstawiciele polskich biur podróży: Rainbow, Itaki, TUI, Oasis Tours, Best Reisen oraz Prima Holiday.
Polscy turyści od lat odwiedzają Maroko, z reguły są to wycieczki objazdowe po środkowym i południowym Maroku lub wypoczynek w Agadirze. Północy region nie jest jeszcze szerzej znany, choć znajduje się tam wiele miejsc wartych uwagi i atrakcyjnych turystycznie.
Pierwsze targi w regionie
W targach wzięło udział niemal 40 marokańskich wystawców. Wśród nich byli przedstawiciele hoteli, lokalne biura podróży, firmy przewozowe oferujące zarówno transport lądowy, jak i morski oraz linie lotnicze. Można było również porozmawiać z przedstawicielami regionalnych organizacji odpowiedzialnych za promocję. W targach i rozmowach stolikowych wzięli udział reprezentanci biur podróży m.in. z Polski, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii czy Chin.
Potencjał północnego Maroka
Podczas prezentacji podkreślano, że region Tanger – Tetouan – Al Hoceima to obszar, który ma ogromny potencjał rozwojowy pod kątem turystyki. Tanger, Tetouan, Assilah czy Chefchaouen to miasta bardzo ciekawe dla zwiedzających. Urokliwe mediny przyciągają uwagę podróżnych, choć nadal pozostają miejscami niezadeptanymi przez masową turystykę.
O ile w Tangerze i okolicach miast baza hotelowa jest dość rozbudowana, o tyle w całym regionie jest jeszcze wiele miejsca pod inwestycje. Obecnie jedynie 10 proc. wybrzeża pomiędzy Tangerem a Al Hoceimą jest zagospodarowane. Północne Maroko jest usiane szerokimi piaszczystymi plażami nad Atlantykiem, żwirowymi i piaszczystymi na wybrzeżu śródziemnomorskim, można też podziwiać ocean z klifów.
POWIĄZANE WPISY
30 kwietnia 2026
Rośnie turystyka w Korei Południowej. Polacy wydłużają pobyty
Pierwszy kwartał 2026 roku przyniósł wzrost ruchu turystycznego z Polski do Korei…
0 Komentarzy2 Minuty
29 kwietnia 2026
Lasy, góry i aktywny wypoczynek. Trentino promuje się w Polsce
W Warszawie i Krakowie odbyły się spotkania promujące włoski region Trentino jako…
0 Komentarzy2 Minuty
29 kwietnia 2026
Ministerstwo Turystyki Bułgarii: umiarkowany wzrost sektora i nowe strategie promocyjne
Ministerstwo Turystyki Bułgarii, podczas spotkania w Sofii z udziałem przedstawicieli…
0 Komentarzy2 Minuty
24 kwietnia 2026
Polacy coraz liczniej wybierają Emilię-Romanię. Wzrost o 20 proc. rok do roku
Włoski region Emilia-Romania odnotował 20 proc. wzrost liczby turystów z Polski – wynika…
0 Komentarzy3 Minuty
22 kwietnia 2026
Polacy znów wybierają Balaton. Liczy się dojazd, cena i standard
Balaton wraca do łask polskich turystów, ale już nie jako sentymentalny kierunek z…
0 Komentarzy3 Minuty
21 kwietnia 2026
Meet Hiszpania w Warszawie
Agencja Latam de Luxe zorganizowała w Warszawie warsztaty Meet Hiszpania dla agentów i…
0 Komentarzy2 Minuty
20 kwietnia 2026
Spadek przyjazdów na Cypr w marcu
Mimo spadków przyjazdów na Cypr w marcu br., turyści z Polski nadal są na drugim miejscu…
0 Komentarzy1 Minuty
16 kwietnia 2026
Dobra wiadomość dla fanów gravelu. Włoskie Trentino uruchamia nowe trasy rowerowe
Włoskie Trentino rozwija ofertę dla rowerzystów i uruchamia nowe trasy gravelowe. W…
0 Komentarzy3 Minuty
14 kwietnia 2026
Rekordowe wizyty Polaków na Słowacji
Polscy turyści po raz kolejny pobili rekord przyjazdów na Słowację. Na Chopoku jesteśmy…
0 Komentarzy2 Minuty










