Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne Mazowsza

Podczas IV konferencji z cyklu „Sukcesy i problemy turystyki wiejskiej na Mazowszu” rozstrzygnięto konkurs i wręczono nagrody dla najlepszych gospodarstw agroturystycznych i obiektów turystyki wiejskiej województwa mazowieckiego.
Doroczny konkurs „Od agroturystyki do turystyki wiejskiej” prowadzony przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie we współpracy m.in. z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami, standardem i gościnnością mazowieckiej wsi, gdzie każde miejsce dzięki swym gospodarzom jest wyjątkowe. To świetna promocja mazowieckiej wsi oraz ukłon w stronę ludzi, dla których turystyka wiejska jest pasją życia.
Kategoria – Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne Województwa Mazowieckiego
I miejsce: Aleksandra Paprocka „Perełka” – Białka 83, gmina Iłża, powiat radomski,
II miejsce: Grażyna Książkiewicz „Maciejówka” – Korzeń Rządowy 25, gmina Łąck, powiat płocki,
III miejsce: Andrzej Adamski – Makowica 28, gmina Szelków, powiat Maków Mazowiecki,
Wyróżnienia:
Joanna i Sławomir Chudy – Marianów 20b, gmina Tłuszcz, powiat wołomiński,
Mikołaj Adamczyk „Sielanka Raciąż” – Pólka Raciąż 80, gmina Raciąż, powiat płoński,
Dorota i Sławomir Łasica „Zakatek Gongolina” – Gongolina 45/47, gmina Baranów, powiat grodziski,
Kategoria – Najlepszy Obiekt Turystyki Wiejskiej Województwa Mazowieckiego
I miejsce: Beata i Mieszko Ogończyk-Mąkowski „Osada Młynarza” – Radotki 1, gmina Brudzeń Duży, powiat płocki,
II miejsce: Beata Harris „Kuźnia Pałacowa” – Korczew, ul. Brzóski 12, gmina Korczew, powiat siedlecki,
III miejsce: Katarzyna i Maciej Brażuk „Osada Puszczańska” – Tułowice 48, gmina Brochów, powiat sochaczewski,
Wyróżnienia:
Teresa Gutkiewicz „Turystyka u Gucia” – Pacew 45, gmina Promna, powiat białobrzeski,
Agnieszka i Krzysztof Niklewicz „Agro Kajak Bieżany” – Bieżany 9, gmina Radznów, powiat mławski,
Dorota Samsel „Dorota” – Czarnia 72, gmina Czarnia, powiat ostrołęcki,
Laureaci 3 pierwszych miejsc w kategorii – Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne Województwa Mazowieckiego
PEREŁKA – 1,5 ha lasu, staw rybny, wędki, bardzo duża wiata, grill, sala bankietowa i tylko 3 pokoje w bajkowym klimacie. Powiedzieć o tutejszej kuchni – domowa, to nic nie powiedzieć… Terminy rezerwacji odległe, bo to prawdziwa Perła Agroturystyki jest.
Aleksandra Paprocka „Perełka” – Białka 83, gmina Iłża, powiat radomski, www.facebook.com/gospodarstwoagroturystyczneperelka
MACIEJÓWKA – 3 duże stawy, 10 gatunków ryb, możliwość grillowania i wędzenia złowionych ryb. Dla dzieci eko ogródek, wybiegi dzików i danieli, rowery i plac zabaw. Blisko natury, daleko od cywilizacji – wymarzone miejsce dla wędkarzy.
Grażyna Książkiewicz „Maciejówka” – Korzeń Rządowy 25, gmina Łąck, powiat płocki, www.maciejowka.com.pl
MAKOWICA – duża sala z kominkiem, doskonałe warunki noclegowe i kuchnia w bardzo przystępnej cenie. 15 zadbanych koni i jazda wierzchem oraz bryczką w pakiecie. Miejsce, które powstało z prawdziwej pasji związanej z końmi.
Andrzej Adamski – Makowica 28, gmina Szelków, powiat Maków Mazowiecki, www.makowica.pl
Laureaci 3 pierwszych miejsc w kategorii – Najlepszy Obiekt Turystyki Wiejskiej Województwa Mazowieckiego
OSADA MŁYNARZA – ekologiczne 42 ha otoczone z 3 stron meandrami rzeki Skrwy, spływy kajakowe o górskim charakterze. Zalew, odrestaurowany młyn, ciekawe pokoje, sauna, jacuzzi, basen i brak zasięgu sieci komórkowych. Cisza, spokój, natura – tu czas płynie inaczej!
Mieszko Ogończyk-Mąkowski „Osada Młynarza” – Radotki 1, gmina Brudzeń Duży, powiat płocki, www.osadamlynarza.pl
KUŹNIA PAŁACOWA – zespół pałacowy nazywany Podlaskim Wilanowem z ciekawymi ekspozycjami, parkiem w stylu angielskim i klimatycznymi ruinami. 30 miejsc noclegowych i restauracja z daniami kuchni regionalnej. Magiczne miejsce, gdzie czas płynie nieśpiesznie w rytmie natury.
Beata Harris, Dobra Korczewskie, Kuźnia Pałacowa – Korczew, ul. Brzóski 12, gmina Korczew, powiat siedlecki, www.pokoje-nad-bugiem.pl
OSADA PUSZCZAŃSKA PTTK – piękny sosnowy las, domki Brda, ogniska z kiełbaskami nad rzeką. Dodatkowo przejazd kolejką wąskotorową i wieczory regionalne z Kapelą Mazowiecką. Podróż sentymentalna, czyli dyskretne wspomnienie PRL-u nie tylko na weekend.
Katarzyna i Maciej Brażuk „Osada Puszczańska” – Tułowice 48, gmina Brochów, powiat sochaczewski, www.osadapuszczanska.pl
Materiał powstał dzięki współpracy z portalem: www.JackRecommends.pl | Imprezy Miejsca Trendy
POWIĄZANE WPISY
10 lipca 2026
W Barcelonie otwarto nowy hotel marki Ibis Budget
Marka Ibis Budget, należąca do grupy Accor, otworzyła Ibis Budget Barcelona Center. Hotel…
0 Komentarzy1 Minuty
6 lipca 2026
Nowy trend w turystyce. Coraz więcej Polaków ucieka na wakacje tam, gdzie nie ma zasięgu
Brak zasięgu coraz częściej przestaje być problemem, a staje się jednym z powodów wyboru…
0 Komentarzy6 Minuty
30 czerwca 2026
Sofitel Warsaw Victoria świętował 50-lecie. Jubileusz zgromadził 400 gości
Ponad 400 przedstawicieli świata biznesu, turystyki, kultury i mediów uczestniczyło w…
0 Komentarzy2 Minuty
24 czerwca 2026
Holiday Inn Warsaw City Centre rozbudował ofertę dla gości biznesowych i turystów
Holiday Inn Warsaw City Centre zakończył rozbudowę swojej oferty. Hotel powiększył…
0 Komentarzy2 Minuty
17 czerwca 2026
IGHP: stabilny maj w hotelach
Maj okazał się dla hotelarzy miesiącem stabilnym. Z najnowszego badania IGHP wynika, że…
0 Komentarzy5 Minuty
15 czerwca 2026
Ekosystem direct booking w praktyce. Jak technologia i AI wspierają sprzedaż w hotelu?
To druga część cyklu o strategii direct booking. W poprzednim artykule pokazaliśmy,…
0 Komentarzy6 Minuty
3 czerwca 2026
Co piąty turysta zabiera pupila na długi weekend
Polacy coraz częściej planują wypoczynek razem ze swoimi zwierzętami. Z danych Slowhopa…
0 Komentarzy5 Minuty
3 czerwca 2026
Raport otoNoclegi.pl: turyści coraz chętniej wybierają mniej znane miejscowości nad Bałtykiem
Choć Kołobrzeg, Sopot czy Władysławowo niezmiennie przyciągają tłumy turystów, coraz…
0 Komentarzy3 Minuty










