InterContinental Hotels Group rezygnuje z jajek z chowu klatkowego

InterContinental Hotels Group (IHG), największa na świecie pod względem generowanych obrotów i liczby pokoi sieć hotelowa, ogłosiła decyzję o rezygnacji z jajek pochodzących z chowu klatkowego.
Do końca 2022r. tzw. „trójki” znikną z hoteliwEuropie i obu Amerykach, a do końca 2025 r. z pozostałych placówek. Decyzja spółki jest wynikiem rozmów z koalicją Open Wing Alliance, w tym również ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki.
IHG swoją decyzją wpisuje się w najnowsze trendy obecne w świecie biznesu, który coraz częściej zwraca uwagę na etyczny wymiar swojej działalności. W lipcu tego roku Stowarzyszenie Otwarte Klatki informowało o rezygnacji z jajek z chowu klatkowego przez Sodexo – jedną z największych międzynarodowych firm cateringowych. Później podobną decyzję podjęły między innymi sieci handlowe Lidl oraz Aldi Nord.
Jajka z chowu klatkowego są w branży spożywczej, gastronomicznej i hotelarskiej używane najczęściej. Niestety za ich niską ceną stoi cierpienie milionów zwierząt, które stłoczone iczęsto poranione, pozbawione są możliwości realizacji swoich podstawowych potrzeb. Decyzje wielkich firm, takich jak grupy hotelowej InterContinental, są krokiem milowym na drodze do poprawy losu zwierząt hodowlanych. Globalny trend, który obserwujemy, jest oczywistą konsekwencją rosnącej świadomości społeczeństwa.
Marta Cendrowicz, koordynatorka kampanii “Jak one to znoszą?” prowadzonej przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, powiedziała: “Etyka w biznesie jest nie tylko pożądana, ale po prostu się opłaca.”
IHG posiada ponad 5 000 hoteli oraz oferuje blisko 750 000 pokoi w prawie 100 krajach na całym świecie.
POWIĄZANE WPISY
18 marca 2026
Accor rozwija portfolio w Uzbekistanie. Trzy nowe hotele dołączają do sieci
Ekspansja Accor w Uzbekistanie nabiera tempa. W ciągu najbliższych miesięcy w Taszkent…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2026
A&o przyspiesza ekspansję sprzedażową, wzmacniając obecność we Francji, Wielkiej Brytanii i Skandynawii
Sieć a&o Hostels rozbudowuje swój międzynarodowy dział sprzedaży, zatrudniając trzech…
0 Komentarzy4 Minuty
12 marca 2026
A&o Hostels kupuje biurowiec w centrum Berlina. Celem jest transformacja w największy hostel w Europie
A&o Hostels informuje, że przekształci pusty biurowiec w Berlinie w największy hostel w…
0 Komentarzy2 Minuty
12 marca 2026
Mercure rozwija sieć w Rumunii
Marka Mercure, należąca do grupy Accor, rozwija swoją działalność w Rumunii. Po…
0 Komentarzy2 Minuty
11 marca 2026
Coral Travel nagrodził najlepsze hotele na gali w Berlinie. Turcja liderem rankingu
Podczas uroczystej gali, która odbyła się w trakcie Międzynarodowych Targów Turystycznych…
0 Komentarzy3 Minuty
5 marca 2026
Arche otwiera Metalowca w Muszynie. Dawne sanatorium z PRL wraca jako hotel z 373 pokojami
W Muszynie otwarto nowy obiekt – Arche Metalowiec Muszyna. To 24. hotel grupy Arche,…
0 Komentarzy3 Minuty
26 lutego 2026
Mniej absurdów w kategoryzacji hoteli. Ponad 60 zmian w rozporządzeniu
Polską branżę turystyczną czekają zmiany w przepisach hotelarskich. Ministerstwo Sportu i…
0 Komentarzy3 Minuty
26 lutego 2026
Kolejny rok wzrostów Accor: 5,64 mld euro przychodów i 303 nowe hotele w 2025
Accor zakończył 2025 r. ze wzrostem przychodów do 5,639 mld euro i wynikiem EBITDA na…
0 Komentarzy2 Minuty
13 lutego 2026
Arche świętuje 35-lecie: 69 mln zł dla inwestorów i plany rozbudowy sieci
Grupa Arche świętowała niedawno 35-lecie działalności, co stanowiło okazję do…
0 Komentarzy3 Minuty










