SOIT z nowym zarządem. Krzysztof Pobożniak objął stanowisko prezesa

8 stycznia w Krakowie odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel (SOIT), podczas którego wybrano nowy zarząd na kadencję 2026-2027. Spotkanie miało miejsce w Bachleda Luxury Hotel – MGallery Kraków.
W wyniku głosowania wyłoniono nowe władze stowarzyszenia. Funkcję prezesa objął Krzysztof Pobożniak, od lat aktywnie związany z organizacją. Jest to jego siódma kadencja w zarządzie SOIT. Stanowiska wiceprezesek objęły Sylwia Sadoch, członkini stowarzyszenia od 2016 roku oraz Agnieszka Słowik, związana z SOIT od 2012 roku, która jest członkinią stowarzyszenia od 2012 roku i w poprzednich latach kilkukrotnie pracowała już w jego zarządzie.
Plany działań SOIT na nową kadencję
Nowy zarząd zapowiada kontynuację dotychczasowego kierunku rozwoju SOIT, przy jednoczesnym reagowaniu na zmiany zachodzące na rynku incentive travel. Wśród zapowiadanych działań znajdują się m.in. rozwój inicjatyw wspierających firmy zrzeszone w SOIT oraz dalsze wzmacnianie współpracy wewnątrz organizacji.
W planach na najbliższą kadencję są również kolejne edycje flagowych projektów SOIT, organizacja wydarzeń branżowych, inicjatyw edukacyjnych oraz badań rynku. Stowarzyszenie zamierza także nadal pełnić rolę partnera dialogu dla branży i administracji publicznej oraz reprezentować interesy sektora incentive travel wobec instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.
Nowe władze podziękowały dotychczasowemu zarządowi, w szczególności byłej prezes SOIT Agacie Gościńskiej oraz wiceprezes Grażynie Woźniczce, za wieloletnią pracę na rzecz stowarzyszenia i deklarację dalszego wsparcia merytorycznego.
Podziękowania skierowano także do partnera wydarzenia – sieci hotelowej Accor, a zwłaszcza do Andrása Nagy, Director of Global Sales – Luxury & Lifestyle Eastern Europe, za wsparcie w organizacji Walnego Zgromadzenia oraz współpracę z branżą incentive travel.
POWIĄZANE WPISY
16 czerwca 2026
Road Show Wysp Kanaryjskich przyciągnął 250 przedstawicieli branży turystycznej
250 przedstawicieli polskiej branży turystycznej uczestniczyło w pierwszej edycji Meet…
0 Komentarzy3 Minuty
11 czerwca 2026
PZU w letniej kampanii promuje PZU Wojażer
PZU rozpoczęło letnią kampanię „Wakacje na luzie. Ochrona z PZU Wojażer”, w której…
0 Komentarzy2 Minuty
10 czerwca 2026
Wybrano nowy zarząd FROT
Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych (FROT) wybrało nowe władze na kolejną…
0 Komentarzy1 Minuty
8 czerwca 2026
Gran Canaria w centrum uwagi. AirBaltic i partnerzy zapraszają do Katowic na prezentację kierunku
AirBaltic wspólnie z Katowice Airport oraz hiszpańskimi partnerami organizują spotkanie…
0 Komentarzy1 Minuty
2 czerwca 2026
AI planuje wakacje Polaków. Już dwie trzecie korzysta ze sztucznej inteligencji przy organizacji podróży
Sztuczna inteligencja coraz mocniej wpływa na sposób planowania wyjazdów. Z najnowszego…
0 Komentarzy5 Minuty
1 czerwca 2026
Zmiany w Poland Convention Bureau POT. Aneta Książek nową dyrektorką Biura Spotkań i Wydarzeń
W strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektorki…
0 Komentarzy2 Minuty
29 maja 2026
Malediwy ograniczają import żywności dzięki ogrodom hydroponicznym
Jak zapewnić dostęp do świeżych warzyw i owoców w kraju, który niemal całkowicie…
0 Komentarzy2 Minuty
29 maja 2026
TAP Air Portugal uruchomił nowe połączenie na Azory. Santa Maria dostępna z Lizbony przez cały rok
TAP Air Portugal uruchomił nowe połączenie lotnicze między Lizboną a wyspą Santa Maria na…
0 Komentarzy2 Minuty
28 maja 2026
Voice4Africa wchodzi na polski rynek. Afryka coraz bardziej atrakcyjna dla turystyki i inwestycji
Afryka coraz mocniej przyciąga uwagę polskich turystów i przedsiębiorców, co otwiera…
0 Komentarzy3 Minuty










