„Portugalia i kraje luzofońskie” po raz 10. Wydarzenie odbędzie się w trzech miastach

Branża turystyczna szykuje się na jubileuszową, 10. edycję warsztatów turystycznych „Portugalia i kraje luzofońskie”. Wydarzenie, które odbędzie się w październiku, połączy w Krakowie, Warszawie i Budapeszcie portugalskich przedstawicieli branży turystycznej z polskimi biurami podróży.
„Portugalia i kraje luzofońskie” to warsztaty turystyczne organizowane od 2016 roku przez Polsko-Portugalską Izbę Gospodarczą (PPCC) przy wsparciu agencji rządowej Turismo de Portugal. Wydarzenie ma formułę workshopu, która umożliwia indywidualne spotkania z portugalskimi partnerami, zapoznanie się z aktualnymi ofertami oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Tegoroczne warsztaty zaplanowano na 28 października w Krakowie, 30 października w Warszawie oraz 31 października w Budapeszcie.
W wydarzeniu uczestniczy kilkudziesięciu przedstawicieli branży turystycznej reprezentujących wszystkie regiony Portugalii oraz inne kraje portugalskojęzyczne, w tym Wyspy Zielonego Przylądka. W tym roku swoją obecność potwierdziły m.in. sieci hotelowe, organizacje promocji turystyki, a także narodowy przewoźnik TAP Portugal.
„Cieszy mnie niezmiernie, że w tym roku możemy świętować 10. edycję Workshopu Turystycznego, poświęconego Portugalii oraz krajom portugalskojęzycznym. Wydarzenie to, organizowane przez Polsko-Portugalską Izbę Gospodarczą we współpracy z Turismo de Portugal, od dekady stanowi unikalną platformę spotkań i współpracy między przedstawicielami branży turystycznej z Polski, Portugalii i innych krajów portugalskojęzycznych. Od 2016 roku konsekwentnie rozwijamy ten projekt, widząc jego realne efekty – coraz większą liczbę polskich turystów odwiedzających Portugalię, jak również wzrost zainteresowania kierunkami portugalskojęzycznymi na innych kontynentach. Te destynacje stają się dziś jednym z naturalnych wyborów polskich klientów – nie tylko ze względu na ofertę, ale i rosnącą dostępność połączeń lotniczych, infrastrukturę oraz wysoką jakość doświadczenia turystycznego” – powiedziała Sylwia Królak-Kolęda, dyrektor generalna PPCC.
Zaproszenia na wydarzenie zostaną wkrótce przesłane do biur podróży. Organizatorzy zachęcają do udziału w warsztatach i bezpośrednich spotkań z przedstawicielami portugalskiej branży turystycznej.
POWIĄZANE WPISY
16 marca 2026
Rekordowy rok polskich turystów w Indonezji
Ponad 20 przedstawicieli indonezyjskich touroperatorów i hoteli przybyło w ubiegłym…
0 Komentarzy1 Minuty
16 marca 2026
Eska i Costa Cruises odwołują zimę na Atlantyku. Rejsową kampanię wspiera Travel Advance
Radio Eska zabiera słuchaczy w rejs po Atlantyku. W ramach akcji „Eska Odwołuje Zimę”…
0 Komentarzy1 Minuty
13 marca 2026
Kolejny rekordowy rok w Szwajcarii
Niemal 232 tys. noclegów w 2025 r. – to kolejny rekordowy rok polskich wizyt w…
0 Komentarzy1 Minuty
13 marca 2026
Wiosenny reset w Trentino: natura i wellness dla ciała i ducha
Wiosna w Trentino to czas, gdy przyroda tworzy idealne warunki zarówno do regeneracji,…
0 Komentarzy3 Minuty
12 marca 2026
Filipińska branża turystyczna spotkała się z polskimi touroperatorami
9 marca w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli filipińskiej branży turystycznej…
0 Komentarzy2 Minuty
11 marca 2026
Austriacka sieć hotelowa wchodzi na polski rynek. W działaniach wesprze ją Travel Advance
Austriacka sieć Falkensteiner Hotels & Residences rozpoczyna współpracę z agencją…
0 Komentarzy2 Minuty
11 marca 2026
FRU: turystyka filmowa coraz silniej wpływa na wybory podróżnych
Popkultura w coraz większym stopniu wpływa na wybory podróżnicze turystów, a popularne…
0 Komentarzy4 Minuty
10 marca 2026
Jamajka zwiększa dostępność lotów z Europy. Latem 2026 ponad 160 tys. miejsc
Latem 2026 r. Jamajka zaoferuje ponad 160 tys. miejsc w bezpośrednich połączeniach…
0 Komentarzy3 Minuty
10 marca 2026
Adyen: Polska przyciąga zamożnych turystów. Najwięcej wydają Amerykanie
Zagraniczni turyści w Polsce wydają w sklepach stacjonarnych zdecydowanie więcej niż…
0 Komentarzy5 Minuty










