Rekordowa liczba Polaków w Indonezji

Polscy turyści polubili Indonezję. W ubiegłym roku kraj 17 tys. wysp odwiedziła rekordowa liczba naszych rodaków.
7 marca w Warszawie Ambasada Republiki Indonezji w Polsce przy współpracy z Turkish Airlines zorganizowała workshop dla przedstawicieli polskich biur podróży i organizatorów sektora MICE. W spotkaniu brało udział ponad 40 indonezyjskich touroperatorów, hoteli i kurortów.
,,Cieszę się, że w roku 70-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi państwami, liczba odwiedzających nasz kraj Polaków systematycznie wzrasta – powiedział Wahyu Permana, chargé d’affaires Ambasady Republiki Indonezji – nie ma lepszego sposobu rozwijania kontaktów międzyludzkich niż przez turystykę”
Workshop został zorganizowany już po raz drugi. Liczba polskich turystów wzrosła o 30 proc.: z 41 988 w 2023 r. do 53 907 w 2024 r.. Daje nam to 21 miejsce wśród wszystkich krajów odwiedzających Indonezję. Wśród krajów europejskich jesteśmy na 10 miejscu. W odpowiedzi na wzrost zainteresowania wypoczynkiem w Indonezji Turkish Airlines zwiększyły częstotliwość lotów z czterech tygodniowo do codziennych połączeń. To uzupełnienie oferty lotów czarterowych z Polski.
Większość z indonezyjskich partnerów reprezentowała najbardziej popularną z 17 tys. wysp – Bali. W ubiegłym roku przybyła tam rekordowa liczba turystów – 6 mln. Przy okazji podkreślono, że jak dotąd jedyną dodatkową opłatą – prócz wizowej – na tej wyspie jest podatek turystyczny w wysokości 150 tys. indonezyjskich rupii (ok. 38 zł).
,,Bali bywa pełne turystów, ale kto szuka absolutnej ciszy niech wybierze inne wyspy – zachęca Anna Dyduch reprezentująca Somewhere Lombok – Lombok to cisza i spokój jakie panowały na Bali w latach 90-tych ubiegłego wieku”
Chociaż w większości turystów przyciągają plaże, to nie brak miłośników aktywnego wypoczynku czy dzikiej przyrody. Trekking na wulkanie, podglądanie waranów na Komodo czy zwiedzanie słynnych świątyń jak Borobodur też mają swoich zwolenników.
,,Organizujemy wyprawy po całym kraju, ale szczególną popularnością cieszą się wyprawy na podglądanie goryli na Sumatrze – mówi Jeffry Sembiring, general manager Adventure Indonesia – a wśród naszych klientów ok. 30 proc. to Polacy”
POWIĄZANE WPISY
8 grudnia 2025
Fly.pl partnerem V Gali Waszej Turystyki
9 stycznia 2026 roku w Warszawie odbędzie się V Gala Waszej Turystyki, podczas której…
0 Komentarzy1 Minuty
8 grudnia 2025
Nowa kolejka w słowackich Tatrach Wysokich
W ośrodku narciarskim Štrbské Pleso zaprezentowano najnowocześniejszą kolejkę linową na…
0 Komentarzy2 Minuty
8 grudnia 2025
XII Gremium Ekspertów Turystyki w Wałczu: edukacja jako klucz do przyszłości branży
W dniach 2-3 grudnia 2025 roku Centralny Ośrodek Sportu w Wałczu był gospodarzem XII…
0 Komentarzy5 Minuty
5 grudnia 2025
Wesprzyj naszą aukcję charytatywną. Zgłoś przedmiot i pomóż najmłodszym w trakcie V Gali Waszej Turystyki
Podczas kolejnej edycji Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 9 stycznia 2026 roku…
0 Komentarzy1 Minuty
28 listopada 2025
Gruzja na cztery pory roku
Pani Ambasador Gruzji, JE Diana Zhgenti uświetniła konferencję prasową i warsztaty…
0 Komentarzy2 Minuty
27 listopada 2025
Biuro Rainbow podsumowało III kwartał 2025 roku. Blisko 13 proc. wzrostu przychodów, nowe hotele i większa flota
Po udanym III kwartale 2025 roku Rainbow zapowiada dalszy rozwój. Spółka zwiększa skalę…
0 Komentarzy4 Minuty
25 listopada 2025
Madera rozwija turystykę kulinarną: plantacje, winnice, warsztaty
Kulinaria stają się jednym z filarów promocji Maderze, a rosnąca liczba inicjatyw…
0 Komentarzy2 Minuty
25 listopada 2025
Ponad 300 tys. biegaczy wzięło udział w Dubai Run 2025
Dubai Run 2025 zgromadził rekordowe 307 tys. uczestników, odnotowując ponad trzykrotny…
0 Komentarzy2 Minuty
24 listopada 2025
Kiwi.com: Po otwarciu Wielkiego Muzeum Egipskiego wzrosło zainteresowanie lotami do Kairu
Otwarcie Wielkiego Muzeum Egipskiego w Kairze wywołało wyraźny wzrost zainteresowania…
0 Komentarzy1 Minuty










