Louvre Hotels Group: do 2025 roku wszystkie nasze hotele w Polsce będą miały certyfikat HSB

Louvre Hotels Group zobowiązała się do spełnienia 12 kryteriów środowiskowych i społecznych określonych przez program Hotel Sustainability Basics, który promuje stosowanie zrównoważonych praktyk w hotelarstwie i procedur przyjaznych dla środowiska. W Polsce już osiem obiektów pomyślnie przeszło weryfikację, spełniając minimalne wymagania. Firma planuje, że do końca 2025 roku wszystkie hotele grupy osiągną pełny certyfikat HSB.
Louvre Hotels Group w swoim portfolio posiada obecnie około 1700 hoteli w 60 krajach w tym marki Première Classe, Kyriad, Kyriad Direct, Tulip Inn, Tulip Residences, Campanile, Golden Tulip, Royal Tulip, pięć marek sieci Sarovar w Indiach oraz francuską grupę Hôtels & Préférence. Grupa ma także partnerstwo dystrybucyjne z Barrière Group.
Program Hotel Sustainability Basics, opracowany przez World Travel & Tourism Council we współpracy z liderami branży, składa się z 12 kryteriów podzielonych na trzy obszary: wydajność, troska o planetę oraz zaangażowanie społeczne. Jego celem jest promowanie bardziej zrównoważonych praktyk w hotelarstwie.
„Dążenie do spełnienia kryteriów inicjatywy Hotel Sustainability Basics i przejście procesu weryfikacji przeprowadzanego przez Green Key International to bardzo cenne doświadczenie dla naszych zespołów hotelowych i menedżerów, którzy wspólnie pracują w nadziei na stworzenie lepszej przyszłości dla naszego środowiska i społeczności, w których działamy. W Louvre Hotels Group Poland jesteśmy dumni z postępów, jakie osiągnęliśmy w tym roku, i jesteśmy zdecydowani na kolejne, jeszcze większe kroki w nadchodzących miesiącach” – powiedziała Danuta Marcinkowska, marketing & pr coordinator.
Każdy uczestniczący w programie hotel musi spełnić osiem kryteriów w ciągu pierwszego roku wdrażania HSB, a pozostałe cztery do trzeciego roku. Postępy są weryfikowane przez niezależnego audytora – Green Key International, jednego z oficjalnych partnerów inicjatywy Hotel Sustainability Basics.
Do tej pory osiem obiektów Louvre Hotels Group w Polsce przeszło proces weryfikacji Hotel Sustainability Basics, spełniając osiem lub więcej z 12 ogólnych kryteriów. Wśród nich znajdują się trzy hotele należące do kompleksu multibrandowego Louvre Hotels Group w Warszawie (Première Classe Warszawa Centrum, Campanile Warszawa Centrum i Golden Tulip Warszawa Centrum, przy czym dwa ostatnie spełniają odpowiednio 10 i dziewięć kryteriów), Royal Tulip Warsaw Centre oraz Campanile Kraków Old Town, Campanile Łódź i Campanile Bydgoszcz, a także krakowski Metropolo by Golden Tulip.
Przeprowadzony audyt potwierdził zgodność z wymaganiami m.in. w zakresie oszczędzania energii, wody, redukcji odpadów i zaangażowania społecznego. Wśród działań wdrożonych przez hotele znajdują się m.in. wymiana oświetlenia na LED, stosowanie ekologicznych środków czyszczących, ponowne wykorzystanie pościeli oraz wycofanie plastikowych butelek i słomek. W obszarze społecznym hotele grupy zaangażowały się w projekty wspierające lokalne społeczności, takie jak adopcja uli w Warszawie czy akcje charytatywne na rzecz pacjentów onkologicznych.
POWIĄZANE WPISY
26 listopada 2025
Polska podsumowuje udział w targach IBTM World 2025 w Barcelonie
Podczas tegorocznych targów IBTM World w Barcelonie Polska zaprezentowała szeroką ofertę…
0 Komentarzy4 Minuty
25 listopada 2025
Ponad 300 tys. biegaczy wzięło udział w Dubai Run 2025
Dubai Run 2025 zgromadził rekordowe 307 tys. uczestników, odnotowując ponad trzykrotny…
0 Komentarzy2 Minuty
24 listopada 2025
eSky: Podróże zamiast zakupów. Jak wykorzystać okres Black Friday na inwestycję w siebie?
W czasie, gdy sklepy kuszą rekordowymi promocjami, coraz głośniej mówi się o…
0 Komentarzy3 Minuty
12 listopada 2025
Rafał Szmytke dołącza do zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego
Polski Holding Hotelowy poinformował, że z dniem 12 listopada 2025 roku do zarządu spółki…
0 Komentarzy1 Minuty
18 października 2025
Dzień Austriackiego Wina
W środę 15 października Advantage Austria wspólnie z Narodowym Biurem Promocji Austrii…
0 Komentarzy1 Minuty
13 października 2025
Ryanair wprowadza płatności Blikiem
Linia lotnicza Ryanair ogłosiła wprowadzenie systemu Blik jako nowej opcji płatności dla…
0 Komentarzy1 Minuty
2 października 2025
Wizz Air ogłasza dni rekrutacyjne w Polsce
Wizz Air zorganizuje w październiku trzy dni otwarte rekrutacji dla personelu…
0 Komentarzy1 Minuty
24 września 2025
SITE Polska ma 10 lat. Dekada działań na rzecz branży MICE
W 2025 roku Stowarzyszenie SITE Polska świętuje dziesięciolecie działalności. Dekadę…
0 Komentarzy2 Minuty
24 września 2025
Uganda chroni goryle górskie. Rainbow umożliwia spotkanie z tymi niezwykłymi zwierzętami
Światowy Dzień Goryla, przypadający 24 września, to okazja do przypomnienia o trudnej…
0 Komentarzy1 Minuty










