František Reismüller nowym dyrektorem generalnym CzechTourism

CzechTourism zmienia swój zarząd. Od 1 listopada 2023 roku nowym dyrektorem generalnym będzie František Reismüller. Informację ogłosił wicepremier ds. cyfryzacji i minister rozwoju regionalnego Ivan Bartoš.
Po odejściu obecnego dyrektora generalnego, Jana Hergeta, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło otwartą procedurę na nowego dyrektora CzechTourism. Do konkursu zgłosiło się jedenastu kandydatów.
František Reismüller studiował sinologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Karola. Zaraz po ukończeniu szkoły rozpoczął pracę w turystyce, najpierw jako menedżer ds. rozwoju biznesu w sektorze prywatnym. W 2013 roku kierował zagranicznym przedstawicielstwem CzechTourism w Szanghaju i był jego dyrektorem przez cztery lata. Przez trzy kolejne lata pracował dla Europejskiej Komisji Turystyki (ETC), w tym jako kierownik ds. marketingu i projektów w Brukseli. Następnie powrócił do CzechTourism jako dyrektor ds. marketingu i przedstawicielstw zagranicznych. František Reismüller jest żonaty i ma jedno dziecko. Mówi po angielsku, chińsku i niemiecku. W wolnym czasie zajmuje się tłumaczeniem literatury pięknej z języka chińskiego na czeski oraz badaniami w dziedzinie chińskiej kultury i społeczeństwa.
František Reismüller planuje spotkać się i przekazać program ustępującemu dyrektorowi generalnemu, Janowi Hergetowi, w przyszłym tygodniu oraz chce spotkać się ze wszystkimi pracownikami CzechTourism, przedstawicielami agencji CzechInvest i CzechTrade, które współdzielą budynek Czech House przy ulicy Štěpánská w Pradze.
POWIĄZANE WPISY
18 marca 2026
Costa Cruises prezentuje ofertę na zimę 2026/2027. Rejsy w regionie Bliskiego Wschodu odwołane
W nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym Costa Smeralda popłynie na Wyspy Kanaryjskie i do…
0 Komentarzy2 Minuty
17 marca 2026
Opłaty za wstęp do Wenecji obejmą 60 dni. Nowe zasady od kwietnia
Wenecja stopniowo wydłuża okres płatnego wstępu do zabytkowej części miasta. W tym roku…
0 Komentarzy2 Minuty
17 marca 2026
Szef kuchni z gwiazdką Michelin poprowadzi kolacje w podwodnych restauracjach na Malediwach
Dwukrotny zdobywca gwiazdek Michelin, Giorgio Servetto, będzie gościem specjalnym dwóch…
0 Komentarzy2 Minuty
16 marca 2026
Rekordowy rok polskich turystów w Indonezji
Ponad 20 przedstawicieli indonezyjskich touroperatorów i hoteli przybyło w ubiegłym…
0 Komentarzy1 Minuty
13 marca 2026
Kolejny rekordowy rok w Szwajcarii
Niemal 232 tys. noclegów w 2025 r. – to kolejny rekordowy rok polskich wizyt w…
0 Komentarzy1 Minuty
13 marca 2026
Wiosenny reset w Trentino: natura i wellness dla ciała i ducha
Wiosna w Trentino to czas, gdy przyroda tworzy idealne warunki zarówno do regeneracji,…
0 Komentarzy3 Minuty
12 marca 2026
Filipińska branża turystyczna spotkała się z polskimi touroperatorami
9 marca w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli filipińskiej branży turystycznej…
0 Komentarzy2 Minuty
11 marca 2026
FRU: turystyka filmowa coraz silniej wpływa na wybory podróżnych
Popkultura w coraz większym stopniu wpływa na wybory podróżnicze turystów, a popularne…
0 Komentarzy4 Minuty
10 marca 2026
Jamajka zwiększa dostępność lotów z Europy. Latem 2026 ponad 160 tys. miejsc
Latem 2026 r. Jamajka zaoferuje ponad 160 tys. miejsc w bezpośrednich połączeniach…
0 Komentarzy3 Minuty










