5 niebanalnych propozycji na rok 2016

materiały prasowe

Serwis HomeToGo.pl przygotował zestawienie kilku atrakcji, które mogą posłużyć za inspirację przy układaniu programów wycieczek w roku 2016.

Wizyta w Shanghai Disney Resort, Chiny

Na wiosnę 2016 roku zaplanowano otwarcie najnowszego na świecie i pierwszego w Chinach parku rozrywki Disneya. Jak przystało na inwestycję w Państwie Środka, Disneyland w Szanghaju wyróżniać się będzie największym wybudowanym do tej pory Zamkiem Królewny Śnieżki, sześcioma strefami tematycznymi oraz niezliczoną ilością atrakcji dla dzieci i dorosłych. W położonym zaraz obok Disneytown znajdować się będą bary, restauracje oraz teatr, w którym wystawiana będzie mandaryńska wersja językowa kultowego musicalu „Król Lew”. Zainteresowanym radzimy już rezerwować bilety! Do Szanghaju dotrzemy z Polski z przesiadką w Niemczech.

Otwarcie Louvre w Abu Dhabi, ZEA

Jesienią 2016 roku nastąpi uroczyste otwarcie kolejnego z cudów techniki i architektury, który powstaje nad Zatoką Perską. Budynek Louvre Abu Dhabi, wyłaniać się będzie z wód sztucznego jeziora. Do Louvre Abu Dhabi trafi kilkaset eksponatów – od pamiątek po starożytnych cywilizacjach przez obrazy Van Gogh’a do arcydzieł sztuki współczesnej. Jak wynika z raportu HomeToGo.pl za dobę pobytu za czterech osób w oddalonym o 1,5 h samochodem Dubaju zapłacimy ok. 900 zł.

Karnawał i Museum of Tomorrow, Brazylia

W trakcie tegorocznego karnawału będziemy mieli również okazję zobaczyć otwarte pod koniec grudnia 2015 „Museum of Tomorrow”, perełkę współczesnej architektury, która powstała w ramach programu rewitalizacji jednej z zaniedbanych dotychczas dzielnic Rio. Tematyką przewodnią muzeum są innowacje, zrównoważony rozwój oraz przyszłość naszej planety. Z analizy HomeToGo.pl wynika, że za jedną noc dla czterech osób w mieszkaniu wakacyjnym w dzielnicy Ipanema zapłacimy wtedy średnio ok. 370 zł.

Drapacz chmur w kształcie kwiatu lotosu, Sri Lanka

Wszystko wskazuje na to, że w 2016 otwarty zostanie najwyższy budynek Azji Południowej „The Lotus Tower” w Colombo, stolicy Sri Lanki. Architektura mierzącego ok. 350 metrów wysokości drapacza chmur została zainspirowana kwiatem lotosu, który w kulturze wyspy symbolizuje czystość i prostotę. Nawet jego kolor nawiązywał będzie do natury. Górna część wieży przypominająca pąk kwiatu mienić się będzie odcieniami żółci oraz różu. Zwiedzenie tej budowli stanowić może uzupełnienie dla rozrywek, jakie zwykle czekają na nas na Sri Lance – plażowania na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego czy też przejażdżek na słoniach. Nocleg tam należy do najniższych na świecie. 4 osoby zapłacą za dobę tylko ok. 140 zł.

Sylwester na Wyspach Pacyfiku, Kiribati i Hawaje

Jeśli 31 grudnia 2016 wieczorem będziemy na archipelagu Kiribati, przeżyjemy Sylwestra nr 1. 3-godzinny lot na położone na podobnej długości geograficznej Hawaje sprawi jednak, że cofniemy się w czasie i wieczorem jeszcze raz przeżyjemy Sylwestra. Jak to możliwe? Pomiędzy Kiribati a Hawajami przebiega międzynarodowa linia zmiany daty i wyspy te, choć geograficznie położone bardzo blisko, dzielą pełne 24 godziny. Nocleg na Hawajach dla czterech osób będzie nas w tym wypadku kosztował średnio 800 zł.