5 lodowców tyrolskich zaprasza na wiosnę

archiwum TirolWerbung

Jazda w pełnym słońcu, liczne imprezy i konkursy, degustacje wina i… Hannibal – wiosna na tyrolskich lodowcach zapowiada się ekscytująco.

Lodowiec Kaunertal:
Do dyspozycji są wiosenny setup w Parku Śnieżnym Kaunertal (zaprojektowanym przez Schneestern) i liczne warianty zjazdów dla freeriderów. Dla tych, którzy wolą jeździć poza trasami, od 17 do 19 marca 2017 organizowany jest freeride’owy obóz Choice Split & Freeride Camp. 25 i 26 marca odbywa się freeride‘owy testiwal – podczas tych dwóch dni goście Lodowca Kaunertal mają możliwość przetestowania najnowszego sprzętu freeride’owego 40 wiodących firm – i to bezpłatnie. Wyjątkowa oferta: serwis przewozowy BMW szybko dowiezie freeriderów z miejsca gdzie skończą zjazd wprost do wyciągu. Sezon zamknie legendarna impreza „Spring Classics“. Pomiędzy 22 kwietnia a 5 czerwca program obfituje w liczne wydarzenia, zawody i imprezy w których centrum uwagi będzie park śnieżny.
Lodowcowe trasy na Lodowcu Kaunertal będą otwarte do 5 czerwca 2017.

Lodowiec Pitztal:
W najwyżej położonej kawiarni w Austrii – Café 3.440, w dniach 21 i 22 kwietnia 2017 miłośnicy wina spotkają się na imprezie pod nazwą „Firn, Wino & Przyjemność“ – to najwyżej zlokalizowana degustacja win w Austrii. Już w lutym, w dniach 24.02-26.02 odbywa się tu znany bieg freeride’owy Pitztal Wildface. Trasa wiedzie z Mittagskogel położonego na wysokości 3.173 metrów w dół doliny do Mandarfen. Trasa ma 4,6 kilometra długości, a różnica wysokości wynosi 1.510 metrów. Warto wziąć udział w obozie freeride’owym Pitztaler Gletscher Freeride Camp firmowanym przez Haglöfs. Odbywa się on od 10 do 12 marca oraz od 7 do 9 kwietnia. Co czeka na uczestników? Trzytysięczniki, wspaniałe zjazdy w puszystym śniegu, możliwość przetestowania sprzętu Kästle i przewodnicy z centrum freeride’owego Freeride Center Pitzal.
Trasy na Lodowcu Pitztal będą otwarte do 7 maja 2017.

Lodowiec w Sölden/Ötztal:
Od listopada 2016 roku nowy wyciąg Giggijochbahn prowadzi prosto na lodowiec. Ta najbardziej wydajna kolejka linowa na świecie w ciągu godziny przetransportować może 4.500 osób. Na górnej stacji Giggijochbahn znajduje się strefa Funzone, gdzie 6 i 7 kwietnia 2017 odbędzie się festiwal Electric Mountain: znani DJ-e z różnych krajów zagrają pod gołym niebem na imponującej wysokości 2.200 metrów i rozkręcą prawdziwą lodowcową imprezę. 21 kwietnia przybędzie tu Hannibal i jego słonie – na lodowcu Rettenbachgletscher odbędzie się legendarne awangardowe przedstawienie, opowiadające historię przemarszu armii Kartaginy przez Alpy. Role słoni odegrają ratraki śnieżne. Podczas weekendu 29 i 30 kwietnia sezon zakończy tradycyjna impreza Winterfinale – z bezpłatnymi testami sprzętu zimowego, przejażdżkami skuterami śnieżnymi i ratrakami dla każdego i oczywiście także imprezami z najlepszymi DJ-ami.
Sezon narciarski w Sölden trwa do 7 maja 2017.

Lodowiec Stubai:
Od października 2016 wjazd wyciągiem na Lodowiec trwa tylko dwanaście minut. Nowy, niezwykle elegancki wyciąg 3S-Eisgratbahn zachwyca futurystycznym designem i już stał się nowym symbolem Lodowca Stubai. Także freeriderzy korzystają z gondoli, by dotrzeć na szczyt, a potem zjeżdżać poza trasami w puszystym śniegu. Powder Department – to nazwa oferty Lodowca Stubai dla freeriderów, obejmującej specjalne mapy terenów poza trasami, zjazdy freeride’owe z trackami GPS i freeride’owe punkty kontrolne z informacjami o aktualnej sytuacji lawinowej i zasadami bezpieczeństwa. Ponadto, przewodnicy górscy podczas organizowanych regularnie obozów bezpieczeństwa lawinowego przekazują niezbędną wiedzę amatorom zjazdów poza trasami. Podczas odbywającego się w dniach 24 – 26 lutego obozu sportowego Sportscheck Biwak Camp śmiałkowie będą mieli możliwość zanocowania na lodowcu, na wysokości 3.210 metrów, na platformie widokowej Top Of Tyrol. 18 marca odczas brunchu w kryształowym pawilonie goście częstowani będą najlepszym szampanem z 9-litrowych butli. Kwiecień i maj to czas wiosennych sesji w parku śnieżnym Stubai Zoo. Amatorzy freeskiingu i snowboarderzy spotkają się by robić triki, skakać na przeszkodach i imprezować.
Sezon narciarski na Lodowcu Stubai zakończy się 18 czerwca 2017.

Lodowiec Hintertux:
28 lutego na powstałej tej zimy trasie funslope czeka profesjonalny fotograf. Wykonane przez niego zdjęcia na pewno będą różniły się od zwykłych zdjęć narciarzy. Odwiedzający tę trasę zgadzają się co do jednego: to wspaniała atrakcja, nie tylko dla dzieci. To frajda dla każdego. 7 kwietnia Arena Sommerberg zamieni się w scenę koncertową na wysokości 2.100 metrów. Wystąpią na niej Mini Marille, Hannah z zespołem, Rabaue, młodzi muzycy z Zillertaler i Domstürmer rozgrzeją publiczność nowymi utworami i znanymi hitami. Ale to jeszcze nie wszystko! Gdy warunki na stokach będą najlepsze, od 15 do 30 kwietnia startują tygodnie Flower Pow(d)er z licznymi atrakcjami: bezpłatnymi testami sprzętu narciarskiego, szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa lawinowego, zjazdami dla rannych ptaszków od 7:45, możliwością jazdy ratrakiem śnieżnym, warsztatami skoków narciarskich, przejazdami skuterami śnieżnymi do pałacu lodowego i sesjami jogi w otoczeniu gór.

http://www.tirolergletscher.com/pl/index