26. edycja Festiwalu Folkloru Góralskiego już od 11 sierpnia w Zdziarze na Słowacji

fot. materiały prasowe

Kolejna edycja Festiwalu Folkloru Góralskiego w Zdziarze odbędzie się w nowym, unikalnym miejscu, w ośrodku Bachledka Ski & Sun na Słowacji.

Do wzięcia udziału zachęca bogaty program. Na podium z niesamowitymi widokami staną Marián Čekovský z zespołem, ze smyczków Cimbal Brothers i głosu Juraja Bačy zabrzmią hity Karola Duchoňa, a chyba największym gwoździem programu będzie wystąpienie grupy Malí a Veľkí Kandráčovci.

W programie nie zabraknie również występów miejscowych góralskich zespołów ludowych, jak również grup zagranicznych, w tym znanego zespołu poddukielskiego Puľs, czy piosenkarki Veroniki Rabada.

Dla dzieci organizatorzy przygotowali naprawdę interesujący program. Zahrajko zo Spievankova, Dúhalka, Sranda Banda, Hanička a Murko, czy Tárajko a Popletajka, wszyscy oni przyjadą do dzieci w Bachledce obiecując, że do swojego programu włączą również tematykę folklorystyczną.

Dziedzictwo kulturalne górali i budowa rzeźby ze słony

Uczestników powinny ucieszyć również targi rzemieślnicze, czy też aktywności i interesujące warsztaty. Przed gośćmi imprezy wystąpi miejscowi góralscy rzemieślnicy ze Zdziaru, którzy po raz pierwszy zaprezentują ludziom swoją sztukę i bogactwo rodzinne.

Widzowi będą mogli wraz z nimi włączyć się w budowę słomianej rzeźby Górala, która osiągnie wysokość aż 4,5 metra. Na imprezie nie zabraknie również żywych zwierząt, pokazów produkcji serów i bryndzy oraz wielu innych ciekawych aktywności dla całej rodziny.

Folklor, tradycje i zwyczaje 1200 metrów nad poziomem morza

Po raz pierwszy festiwal będzie trwał aż cztery dni, bogaty program folklorystyczny, aktywności towarzyszące dla całej rodziny, oryginalne góralskie tradycje, rzemiosła, konkursy oraz wiele innych atrakcji będzie czekać na uczestników w dniach 11-14 sierpnia 2022 roku.

Dwa przeżycia w jednym

Każdy kto zdecyduje się w wziąć udział, z pewnością nie będzie żałował. Impreza odbędzie się w Bachledce, bezpośrednio przy wejściu na Ścieżkę w koronach drzew, a organizatorzy oferują w ten sposób gościom połączenie niecodziennego obcowania z przyrodą oraz tradycyjnej kultury słowackiej. W ramach biletu na imprezę dostępny jest również wstęp na Ścieżkę w koronach drzew.

Więcej informacji znajduje się na: bachledka.sk/goralske-folklorne-slavnosti