10. edycja Dnia Turystyki bez Barier w Niemczech

Saarschleife/fot. Jens Wegener, DZT

Już po raz dziesiąty Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) organizuje „Dzień Turystyki bez Barier”. Wydarzenie zwraca uwagę na wyzwania stojące przed międzynarodową branżą turystyczną, jak sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na „podróże dla wszystkich”. Dzień Turystyki bez Barier odbędzie się w czasie wirtualnego ITB, 11 marca 2022 r. w godz. 10:30-14:30.

Wydarzenie otworzą Claudia Müller, pełnomocniczka Rządu Federalnego ds. Gospodarki Morskiej i Turystyki oraz Jürgen Dusel, pełnomocnik Rządu Federalnego ds. Osób Niepełnosprawnych.

Helena Dalli, Komisarz ds. Równości, przedstawi nową strategię UE „Unia Równości: Strategia na rzecz Praw Osób Niepełnosprawnych 2021-2030”.

Pozostali prelegenci to Mike Adams (Wielka Brytania), dyrektor generalny sieci Purple, który zaprezentuje temat „Zmiany w stosunkach między biznesem a osobami niepełnosprawnymi”, Josh Loebner (USA), dyrektor strategiczny Designsensory, agencji marketingowo-reklamowej specjalizującej się w dostępności przestrzeni i równocześnie wykładowca uniwersytecki oraz założyciel portalu advertisinganddisability.com, Christopher Patnoe (Wielka Brytania), dyrektor ds. dostępności i integracji osób niepełnosprawnych w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka w Google.

Podczas „Dnia Turystyki bez Barier” 2022, DZT zaprezentuje najlepsze praktyki w zakresie planowania i wdrażania zasad „turystyki dla wszystkich” w obiektach turystycznych oraz bezbarierowe doświadczanie atrakcji turystycznych z nowymi formami komunikacji cyfrowej, takie jak rzeczywistość rozszerzona, mieszana i wirtualna.

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT, powiedziała:: „Dostępność jest kluczowym elementem w planowaniu wysokojakościowej i zrównoważonej turystyki. Zorientowanie na turystę powoduje, że z korzystają na tym wszyscy podróżujący – osoby niepełnosprawne, jak i osoby starsze oraz rodziny z dziećmi. Nasza różnorodna, inkluzywna oferta już teraz skutecznie przyczynia się do powstania społecznie odpowiedzialnej turystyki przyszłości i wzmacnia naszą pozycję wśród międzynarodowej konkurencji. „Dzień Turystyki bez Barier” jest doskonałą platformą do dzielenia się know-how DZT na temat integracji oraz do nawiązywania kontaktów międzynarodowych ekspertów z partnerami z branży turystycznej w Niemczech”.

Dzień Turystyki bez Barier odbędzie się w czasie wirtualnego ITB, 11 marca 2022 r. w godz. 10:30-14:30. Udział jest bezpłatny. Rejestracja na wydarzenie online jest możliwa pod adresem www.germany.travel/tdbt Zarejestrowani uczestnicy otrzymają dane dostępowe.

„Dzień Turystyki bez Barier” finansowany jest przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Ochrony Klimatu. Organizację imprezy wspiera krajowa grupa robocza „Turystyka dla Wszystkich”, grupa robocza „Łatwiejsze podróżowanie – Miejsca na Urlop bez Barier w Niemczech” oraz Targi Berlińskie (Messe Berlin).

DZT jest odpowiedzialna za organizację tego specjalistycznego wydarzenia już po raz ósmy z rzędu na mocy ustawy Bundestagu.

Niemiecka Centrala Turystyki jednym z najlepszych innowatorów 2022