Wielkopolska Organizacja Turystyczna świętowała 20-lecie

Udział w eventach promocyjnych, współpraca z kilkudziesięcioma samorządami i branżą turystyczną, duże projekty turystyczne zrealizowane ze środków unijnych, to część dorobku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, która pod koniec maja 2024 roku świętowała swoje dwudziestolecie. Z tej okazji, w sali konferencyjnej hotelu Andersia Poznań zebrało się około 80 przedstawicieli członków organizacji. Podczas jubileuszowego walnego zebrania wspólnie podsumowano i wspominano dwie dekady działań na rzecz wielkopolskiej turystyki.
Wielkopolska Organizacja Turystyczna rozpoczęła swoją działalność na początku 2004 roku i aktualnie zrzesza 115 członków, z których 54 to samorządy. Liczba ta z każdym rokiem sukcesywnie wzrasta. WOT zarządza dwiema markami turystycznymi: Szlak Piastowski oraz Wielka Pętla Wielkopolski. Ponadto organizacja odpowiadała za duże projekty infrastrukturalne, obejmujące m.in. postawienie turystycznych znaków drogowych i tablic informacyjnych.
Wstępem do spotkania było wystąpienie prezesa WOT, Tomasza Wiktora, który podsumował 20 lat kampanii promocyjnych, targów, zrealizowanych projektów i innych akcji. O współpracy pomiędzy WOT a samorządem województwa opowiedział Jacek Bogusławski., członek zarządu województwa wielkopolskiego. Wszystko to zilustrowane zdjęciami z dwudziestolecia, z których część pamiętała jeszcze czasy aparatów analogowych. Na koniec czekał na wszystkich urodzinowy tort, z najlepszymi życzeniami nie tylko dla WOT-u, ale też dla jego członków. Wśród zaproszonych na tę okazję gości znalazły się byłe dyrektorki Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej: Alina Bittner i Ewa Przydrożny.
Okazją do podsumowań i wspomnień było walne zebranie członków WOT. Podczas oficjalnej i roboczej części spotkania, dyrektor WOT Artur Krysztofiak podsumował działania z ostatnich miesięcy, przedstawił wynik finansowy z poprzedniego roku, a komisja rewizyjna zdała sprawozdanie ze swojej działalności. Zarząd WOT jednogłośnie otrzymał absolutorium i mandat do dalszej pracy.
POWIĄZANE WPISY
5 grudnia 2025
Mazowsze pełne legend – odkryj trzy zamki, które pokochają dzieci
Mazowsze skrywa wiele miejsc owianych fascynującymi legendami, które potrafią pobudzić…
0 Komentarzy6 Minuty
5 grudnia 2025
Triverna.pl: Rekordowy grudzień w hotelach. Najwyższe ceny w górach
Z danych portalu Triverna.pl wynika, że grudzień w polskich hotelach zapowiada się…
0 Komentarzy3 Minuty
5 grudnia 2025
Profitroom: Podlaskie hotele odnotowują 50,4 proc. wzrost rezerwacji. Na wynik wpływa Podlaski Bon Turystyczny
Według danych Profitroom liczba rezerwacji hotelowych w województwie podlaskim w okresie…
0 Komentarzy3 Minuty
5 grudnia 2025
Sopocka Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w „Sopockich Perłach”
Sopocka Organizacja Turystyczna rozpoczyna siódmą edycję konkursu „Sopockie Perły”.…
0 Komentarzy1 Minuty
5 grudnia 2025
Sezon narciarski w Wiśle otwarty. Skolnity gotowy na narciarzy
Sezon narciarski na stacji Skolnity w Wiśle rozpocznie się dziś, 5 grudnia, o godzinie…
0 Komentarzy1 Minuty
4 grudnia 2025
Nowy Targ – stolica Podhala pełna atrakcji
Nowy Targ to górska stolica Podhala, malowniczo położona nad Białym i Czarnym Dunajcem. Z…
0 Komentarzy4 Minuty
4 grudnia 2025
Travelist.pl rusza z zimowym konkursem fotograficznym
Travelist.pl uruchomił konkurs fotograficzny „Jedź na ferie - wygraj wakacje”, w którym…
0 Komentarzy2 Minuty
4 grudnia 2025
Accor mianuje Karelle Lamouche CEO na Europę i Afrykę Północną
Grupa hotelowa Accor ogłosiła powołanie Karelle Lamouche na stanowisko CEO…
0 Komentarzy2 Minuty
3 grudnia 2025
Rusza 8. edycja konkursu fotograficznego #LubelskieTravel
Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna otwiera nabór do kolejnej edycji konkursu…
0 Komentarzy1 Minuty










