Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 10 wrzesień 2019 16:02

Polonus testuje elektryczny autobus

Napisane przez AG

Narodowy przewoźnik autokarowy, Polonus, rozpoczął na terenie Piaseczna testy pierwszego autobusu elektrycznego.

Maciej Acedański, prezes zarządu Polonus, powiedział: “Piaseczno to nasz strategiczny Partner w komunikacji lokalnej, dlatego to właśnie tutaj zdecydowaliśmy się rozpocząć testy naszego pierwszego autobusu elektrycznego. Cieszymy się, że pomysł spotkał się z pozytywną reakcją mieszkańców.”

Autobus elektryczny SOR EBN11, który od kilku dni służy mieszkańcom Piaseczna to nowoczesny, przyjazny środowisku pojazd.

Ten mogący zabrać na pokład ponad dziewięćdziesiąt osób autobus rozwija maksymalną prędkość 80 km/h.

Jest przy tym wyjątkowo cichy, generuje hałas na poziomie jedynie 74,4 dB przy jednoczesnej mocy silnika 180 kW.

Wykorzystywany przez Polonusa autokar wyposażony jest m.in. w system EBS zwiększający bezpieczeństwo pasażerów. Natomiast odpowiedni komfort przejazdu zapewnia zamontowana klimatyzacja w lato oraz system ogrzewania w chłodniejszych okresach.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.