Reklama

Reklama

Reklama

środa, 17 lipiec 2019 21:35

Lotnisko w Modlinie – 16 mln pasażerów w 7 lat

Napisane przez MG
Lotnisko w Modlinie – 16 mln pasażerów w 7 lat archiwum lotniska w Modlinie

16 lipca 2019 roku licznik pasażerów korzystających z usług lotniska Warszawa/Modlin przekroczył kolejną rekordową liczbę - 16 milionów.

7 lat temu (15 lipca 2012 roku) na Lotnisku Warszawa/Modlin wylądowały pierwsze samoloty.

Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin, powiedział: „Lotnisko w Modlinie jest najszybciej rozwijającym się portem w historii polskiego lotnictwa. Strumienie pasażerów korzystające z naszego lotniska udowadniają jak bardzo jego budowa była potrzebna dla mieszkańców nie tylko Mazowsza, ale też całej północno-wschodniej Polski. Wierzymy, że niedługo znikną przeszkody, które powstrzymują rozwój naszego portu i będziemy mogli odpowiedzieć na coraz większe zapotrzebowanie przewoźników i touroperatorów, którzy tak licznie pojawili się u nas w tym roku.”

We wszystkich firmach działających na Lotnisku Warszawa/Modlin zatrudnionych jest ponad 1500 osób.

Port umożliwia także rozwój wielu prywatnych przedsiębiorstw, świadczących usługi dla podróżnych.
Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin obsłużył w czerwcu 2019 r. rekordową liczbę 297 273 pasażerów, o 8,9 proc. więcej niż w czerwcu ubiegłego roku. Pierwsze półrocze 2019 r. lotnisko zamknęło liczbą 1 mln 583 tysięcy 206 pasażerów.

W siatce połączeń z lotniska Warszawa/Modlin, łącznie z połączeniami czarterowymi, znajduje się 60 kierunków

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznej



Wypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.