Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 14 maj 2019 20:08

Lotnisko Chopina – kwiecień lepszy o 10 proc.

Napisane przez MG
Lotnisko Chopina – kwiecień lepszy o 10 proc. archiwum Lotniska Chopina w Warszawie

W kwietniu z usług Lotniska Chopina skorzystało 1,5 mln pasażerów, o 10 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Od początku roku na Lotnisku Chopina zrealizowano prawie 55 tys. operacji lotniczych w ruchu pasażerskim – prawie 9 proc. więcej niż w pierwszych czterech miesiącach 2018 roku.

W tym samym okresie z usług lotniska skorzystało blisko 5,2 mln pasażerów, z czego aż 4,6 mln w ruchu międzynarodowym.

Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina, powiedział: „Oznacza to, że rola stołecznego portu - jako ważnego punktu przesiadkowego w Europie Środkowej - stale rośnie. Tym samym Warszawa jako hub, utrzymuje swoją wysoką pozycję na mapie międzynarodowych połączeń lotniczych. Potwierdzają to liczby – w marcu i kwietniu odsetek pasażerów transferowych wyniósł 33 proc.”

Od początku roku na Lotnisku Chopina odnotowano 534 tys. pasażerów na liniach krajowych, o 4 proc. więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.