Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 21 marzec 2019 13:18

Baltona nagrodzona za sklepy na lotnisku we Wrocławiu

Napisane przez MG
Sklep Zoom Baltony na lotnisku wrocławskim Sklep Zoom Baltony na lotnisku wrocławskim archiwum Baltony

Baltona została wyróżniona przez kapitułę plebiscytu Ceesar Awards, najważniejszych nagród branży lotniczej. Eksperci z 16 europejskich krajów uznali, że to właśnie strefa handlowa polskiej firmy w Porcie Lotniczym Wrocław zasługuje na miano najlepszej nowej strefy Duty Free w Europie Środkowo-Wschodniej.

Baltona otrzymała „lotniczego Cezara” za najlepszą nową strefę handlową. Jury, składające się ze specjalistów branży, biznesu i mediów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej doceniło nowe sklepy Baltony w Porcie Lotniczym Wrocław.

Nagrodę odebrał prezes firmy, Piotr Kazimierski, który powiedział: „Nagroda Ceesar Awards dla naszej strefy handlowej we Wrocławiu jest potwierdzeniem tego, że Baltona oferuje pasażerom nową jakość. Nasze adaptacje przestrzeni komercyjnych na lotniskach ją efektem współpracy z najlepszymi biurami projektowymi i międzynarodowym zespołem specjalistów. W przypadku tak szeroko zakrojonych prac, ważna jest też dobra komunikacja z lotniskiem. Port lotniczy we Wrocławiu dał nam dużo swobody na etapie koncepcyjnym i był otwarty na nasze innowacyjne pomysły.”

Na wrocławskim lotnisku firma posiada 6 sklepów: Baltona Boutique zlokalizowany w strefie ogólnodostępnej oraz pięć sklepów w hali odlotów , w tym cztery w strefie Schengen (Wrocław Duty Free, Fashion Boutique, Spirit of Poland, ZOOM).

Łączna powierzchnia nowych lokali to blisko 800 m2. Całość inwestycji została oddana pasażerom w sierpniu 2018 roku.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, dodał: „Rozwój wrocławskiego lotniska opiera się na sukcesywnej rozbudowie siatki połączeń, ale podróżni oczekują też i doceniają wysoką jakość obsługi w naszym porcie. Atrakcyjne sklepy są tu jednym z kluczowych elementów. Cieszymy się, że we współpracy z Baltoną możemy proponować naszym pasażerom niezwykle bogatą i atrakcyjną ofertę w formacie, który bardzo silnie wiąże się z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem, co doceniła teraz kapituła konkursu.”

Przestrzenie handlowe zaprojektowane przez firmę The Design Solution, bezpośrednią inspirację czerpią z Wrocławia – jego kolorów i form.

Projekt uwzględnia charakterystyczne elementy Wrocławia, a zarazem nadaje sklepom niepowtarzalnego stylu, który idzie w parze z nowoczesnym designem lotniska. Podobnie oferta handlowa została dobrana tak, aby wyróżnić wrocławskie lotnisko na tle europejskich regionalnych portów lotniczych. Aby to osiągnąć, Baltona postawiła na lokalne produkty i bliską współpracę z ich wytwórcami.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.