Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 14 marzec 2019 15:33

UIA odebrały pierwszego Embraera 195

Napisane przez MG
Nowy Embraee w barwach UIA Nowy Embraee w barwach UIA archiwum UIA

Ukraińskie Linie Lotnicze UIA otrzymały pierwszy z dwóch planowanych samolotów średniego zasięgu typu Embraer-195. Maszyna oznaczona została znakami rejestracyjnymi UR-EMG i jest 6-tym tego typu samolotem we flocie UIA.

Pierwszy komercyjny rejs odbył się 13 marca na trasie z Kijowa do Czerniowców. Firma Embraer dostarczy kolejny model E195 jeszcze w tym roku.

Eugenia Satska, dyrektor ds. komunikacji UIA, powiedziała: „Embraer-195 jest pierwszym w 2019 roku samolotem otrzymanym w ramach programu modernizacji floty UIA. Maszyny tego typu poprawią wydajność na połączeniach średniego zasięgu wypełniając lukę po wycofanych pod koniec 2018 r. samolotach typu Boeing 737 Classic. Taka zamiana będzie szczególnie istotna w przypadku lotów krajowych, ponieważ obecne we flocie UIA Boeingi 737-800 NG nie mogą być obsłużone ze względu na masę startową w niektórych regionalnych portach lotniczych na Ukrainie.”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.