Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 21 styczeń 2019 09:58

Lotnisko we Frankfurcie – prawie 70 mln pasażerów w 2018 roku

Napisane przez MG
Lotnisko we Frankfurcie – prawie 70 mln pasażerów w 2018 roku archiwum Fraport

Fraport obsłużył w 2019 roku ponad 69,5 mln pasażerów, o 7,8 proc. (5 mln osób) więcej niż w 2017 roku. To rekordowy rok w historii tego lotniska.

Stefan Schulte, prezes zarządu lotniska, powiedział: „W ubiegłym roku kontynuowaliśmy wzrost liczby pasażerów i dzięki temu odnotowaliśmy ich rekordową liczbę. To utwierdza pozycję frankfurckiego portu lotniczego, jako lidera wśród hubów europejskich.”

W 2018 roku na lotnisku we Frankfurcie odnotowano 512 115operacji lotniczych, o 7,7 proc. więcej niż rok wcześniej.

W grudniu z usług lotniska skorzystało ponad 4,9 mln pasażerów, o 7,8proc. więcej niż w ostatnim miesiącu 2017 roku. Liczba operacji lotniczych wzrosła o 9 proc., do 38 324.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.