Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 10 styczeń 2019 15:30

Lotnisko w Krakowie – ponad 6,7 mln pasażerów w 2018 roku

Napisane przez MG
Lotnisko w Krakowie – ponad 6,7 mln pasażerów w 2018 roku archiwum Lotniska w Krakowie

W 2018 roku Lotnisko w Krakowie obsłużyło 6 769 369 pasażerów, o 16 proc. (934 tys.osób) więcej niż w 2017 roku.

Podobnie jak w latach ubiegłych najpopularniejsze kierunki z/do Krakowa to Londyn, Warszawa i Frankfurt. Jeżeli chodzi o popularność poszczególnych państw, pasażerowie najczęściej korzystali z podróży do: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Polski i Włoch.

Najbardziej pożądanymi miejscami na wakacje okazały się takie słoneczne miejsca jak Hiszpania, Włochy, Izrael, Portugalia, Grecja.

Najwięcej wypełnione samoloty latały na Teneryfę, do Lizbony, na Gran Canarię, do Rzymu i Porto. Podobnie jak w tamtym roku najwięcej pasażerów zostało obsłużonych w lipcu - 624 695 tysięcy.

Od uruchomienia w lipcu przejścia transferowego do końca 2018 roku odnotowano 1013 pasażerów przesiadających się w Kraków Airport na dalsze loty w ramach jednej rezerwacji. 90 proc. pasażerów transferowych odlatywało do lub przylatywało z Chicago.

Zachowując standard IATA Optimum czas oczekiwania do stanowisk odprawy biletowo bagażowej nie przekraczał 20 minut dla 90 proc. pasażerów, do kontroli bezpieczeństwa nie przekraczał 10 minut dla 87 proc. pasażerów, czas oczekiwania do kontroli granicznej (przyloty) nie przekraczał 10 minut dla 99 proc. pasażerów.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.