Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 08 styczeń 2019 16:21

Szybki pociąg połączył Jerozolimę z lotniskiem Ben Guriona

Napisane przez AG
Szybki pociąg połączył Jerozolimę z lotniskiem Ben Guriona archiwum The Times of Israel

Szybkobieżna kolej z Jerozolimy do Tel Awiwu przez lotnisko Ben Gurion została uruchomiona w Izraelu pod koniec 2018 roku.

Docelowo pociąg będzie kursował do centrum Tel Awiwu (budowa trasy jeszcze się nie zakończyła), obecnie ostatnim przystankiem jest lotnisko Ben Guriona. Nowa linia kolejowa oficjalnie nazywa się King David Line.

Pasażerowie mogą podróżować z Jerozolimy z nowej stacji Yitzhak Navon na lotnisko Ben Gurion w krótkim czasie - niewiele ponad 20 minut.

Pociągi będą kursować co pół godziny.

Na wczesnym etapie eksploatacji nowy pociąg jerozolimski jest bezpłatny dla pasażerów.

Według danych izraelskich kolei, po upływie 90 dni od uruchomienia pierwszej linii, transport między stacją Yitzhak Navon i innymi miejscami w Izraelu nadal będzie bezpłatny, ale dotyczy to tylko pasażerów, którzy kupili bilet kolejowy zakodowany na karcie Rav Kav, bezpośrednio na lotnisku.

Rav Kav to elektroniczny system biletowy, używany przez wszystkie firmy transportowe w Izraelu, m.in. przez linię kolejową. Aby skorzystać z pierwszych 90 bezpłatnych dni, wszyscy pasażerowie muszą zakupić kartę z odpowiednim wyprzedzeniem.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.