Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 07 styczeń 2019 12:19

Lotnisko we Wrocławiu ponad 3,3 mln pasażerów w 2018 roku

Napisane przez MG
Lotnisko we Wrocławiu Lotnisko we Wrocławiu archiwum Lotniska we Wrocławiu

Ubiegły rok był najlepszym w historii wrocławskiego lotniska, port obsłużył ponad 3,347 mln pasażerów, o 17,3 proc. więcej niż przed rokiem.

Największy udział mają w tym tanie linie, z których oferty na kierunkach międzynarodowych skorzystało łącznie ponad 2 mln pasażerów, o prawie 26 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

Również przewoźnicy sieciowi odnotowali znakomite rezultaty - obsłużyli o 22,6 proc. podróżnych więcej niż w 2017 roku.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: ”Osiągnęliśmy ogromne sukcesy w rozwoju połączeń sieciowych, przesuwające nas do europejskiej ekstraklasy lotnisk regionalnych. Po raz pierwszy przekraczamy, i to wyraźnie, granicę 3 mln pasażerów rocznie. Do tego, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym podróżni mieli do dyspozycji rekordową siatkę połączeń. Równomiernie rozwijały się wszystkie segmenty ruchu.”

Z kolei z czarterów turystycznych skorzystało ao 73,6 proc. podróżnych więcej niż przed rokiem.

W ubiegłym roku odnotowano 32,5 tys. operacji lotniczych (startów i lądowań).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.