Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 03 styczeń 2019 16:00

Raynair podsumowuje rok – wzrost o 8 proc.

Napisane przez MM

Tani przewoźnik Ryanair, opublikował 3 stycznia dane statystyczne za grudzień 2018 r. W tym miesiącu liczba pasażerów wzrosła o 12 proc. Rok 2019 linia lotnicza zakończyła ośmioprocentowym wzrostem.

Na grudniowy wynik składają się wyniki firm Ryanair (10 mln pasażerów) i Laudamotion (300 tys. Pasażerów). Łącznie liczba 10,3 mln dała wzrost w ostatnim miesiącu roku o 12 proc. (9,3 mln w grudniu 2017). Przy czym w zeszłym roku Laudamotion jeszcze nie istniała, a raczej funkcjonowała jako Amir Air i nie należała jeszcze do Ryanair. Przejęcie większości udziałów nastąpiło w sierpniu 2018.

Roczny wynik obu przewoźników to 139,2 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 8 proc. z liczby 128,9 mln w 2017 roku.

Jak informuje biur prasowe Ryanaira, jego punktualność w grudniu była najwyższa w branży wśród głównych przewoźników lotniczych i wyniosła 81 proc. na ponad 57 tys. lotów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.