Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 12 październik 2018 17:45

UIA - ponad 6 mln pasażerów do końca września

Napisane przez MG
UIA - ponad 6 mln pasażerów do końca września archiwum UIA

Od początku roku do końca września linie Ukraine International Airlines przewiozły ponad 6 milionów pasażerów, o prawie 15 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r. Udział pasażerów transferowych wzrósł do 54 proc.

W ciągu dziewięciu miesięcy UIA wykonała 46 708 tysięcy lotów, co stanowi wzrost o 7,5 proc. więcej niż w 2017 roku.

W tym samym czasie współczynnik wypełnienia samolotów wzrósł o 0,6 proc., do 81,5 proc.

W opisywanym okresie UIA rozbudowała swoją siatkę i dodała cztery nowe połączenia międzynarodowe: z Kijowa do Kairu, Kopenhagi, Toronto i Delhi.

Od początku 2018 r. UIA kontynuowała swój program odnawiania floty przyjmując kolejne siedem samolotów: trzy szerokokadłubowe Boeingi 777-200ER i cztery ultra nowoczesne samoloty Boeing 737-800, z których trzy przybyły bezpośrednio z zakładów producenta w Seattle.

Eugenia Satska, dyrektor ds. Komunikacji UIA, powiedziała: „UIA jako flagowe linie lotnicze Ukrainy, nadal rozwijają swoją siatkę połączeń a Kijów jako stolica Ukrainy wraz z portem lotniczym w Boryspolu posiadają wiele zalet dla ruchu tranzytowego ze względu na swoje położenie zapewniając dalszy rozwój ruchu tranzytowego. W ten sposób ruch bezpośredni jest wspierany przez ruch tranzytowy co pozwala nam na zwiększenie ilość operacji, generowanie przychodów, zwiększanie zatrudnienia w portach lotniczych i przedsiębiorstw związanych z branżą lotniczą na Ukrainie.”

 

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.