Reklama

Reklama

Reklama

środa, 12 wrzesień 2018 14:06

Turkish Airlines: nowe lotnisko i wygląd załogi

Napisane przez MM
zdjęcie Milesa Aldridge’a prezentujące nową kolekcję uniformów zdjęcie Milesa Aldridge’a prezentujące nową kolekcję uniformów Turkish Airlines

Z okazji 85. rocznicy działalności, linie lotnicze Turkish Airlines zaprezentowały nowy design uniformów dla załogi pokładowej. Wejdą one w użycie po otwarciu nowego lotniska w Stambule, które będzie nową bazą dla tureckiego przewoźnika.

Wygląd nowych uniformów dla załogi Turkish Airlines jest inspirowany tureckim designem i kulturą, wykorzystują tradycyjne wzory pojawiające się na wyrobach rzemieślniczych: szkle i ceramice, a także w kaligrafii. Tradycyjne motywy łączone są z nowoczesnymi detalami i teksturami. W kolekcji pojawiają się kształty i kolory z rejonu cieśniny Bosfor, nawiązujące do tradycji Stambułu.

Turecka tradycja i folklor w kabinie samolotu

Aby stworzyć tę kolekcję i nową identyfikację marki, przewoźnik nawiązał współpracę z mediolańskim projektantem Ettore Bilotta. Ten wykorzystał paletę kolorów, w której dominują głęboka czerwień i antracyt, projektując: nakrycia głowy, rękawiczki, sukienki, torby i akcesoria. Stroje pilotów i załogi pokładowej oraz obsługi naziemnej będą zgodne z całą wizualizacją marki Turkish. Ich projekt był konsultowany z członkami załogi Turkish oraz testowane podczas lotów długodystansowych, w różnych warunkach klimatycznych.

Aby wypromować nową kolekcję, przewoźnik zatrudnił renomowanego brytyjskiego fotografa i artystę Milesa Aldridge’a, który stworzył serię zdjęć prezentujących członków załogi Turkish, ubranych w nowe stroje, w stambulskich plenerach.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.