Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 11:39

Finnair kontynuuje ekspansję w Azji

Napisane przez MG
Airbus A350 w barwach Finnaira Airbus A350 w barwach Finnaira fot. Marimekko Livery Kivet

Linia lotnicza Finnair doda na następne lato, połączenia na wielu popularnych azjatyckich trasach, w tym dwa codzienne loty do Hongkongu i dodatkowe połączenia do Japonii.

Finnair doda loty na kilku japońskich trasach, zwiększając w sezonie letnim swoją przepustowość do Japonii o 15 proc.

Trzy cotygodniowe połączenia pojawią się na trasie Helsinki-Osaka, co oznacza, że Finnair obsłuży w sumie dziesięć cotygodniowych lotów między Helsinkami a Osaką w sezonie letnim, dodatkowe drugie codzienne połączenie będzie obsługiwane od 31 marca 2019 roku z Helsinek, w środy, piątki i niedziele o 00:45.
Kontynuując sukces dwóch codziennych lotów do Tokio w lecie 2018, Finnair będzie obsługiwał dwa razy dziennie loty do Tokio przez cały sezon letni 2019 r., doda również trzecie codzienne połączenie podczas japońskiego święta Złotego Tygodnia. Dzięki tym zmianom przewoźnik zwiększa swoją przepustowość do Tokio o 9 proc. w porównaniu z sezonem letnim 2018 r.

Finnair zwiększa także przepustowość na trasie do Nagoi gdzie będzie latał od 5 maja samolotem Airbus A350.

Finnair obsługuje wszystkie loty do Japonii w ramach partnerskiego porozumienia z Japan Airlines, British Airways i Iberią. W ramach porozumienia z Japan Airlines, Finnair będzie oferował do 41 lotów tygodniowo do Japonii latem 2019 r.

Juha Järvinen, dyrektor handlowy Finnaira, powiedział: “Kontynuujemy realizację naszej strategii rozwoju, a nowe połączenia jeszcze bardziej wzmacniają naszą ofertę na kluczowych rynkach azjatyckich. Liczba podróży między Azją a Europą stale rośnie w ostatnich latach i spodziewamy się, że ta tendencja utrzyma się w przyszłości."

Finnair znacząco zwiększy również swoją obecność w Chinach, podnosząc ogólną przepustowość o 12 proc. w sezonie letnim i oferując w sumie 42 loty tygodniowo pomiędzy Helsinkami i Chinami.

Finnair od 2019 roku obsłuży dwa loty dziennie, łącznie 14 lotów tygodniowo, do Hongkongu swoim nowym samolotem Airbus A350. Finnair aktualnie wykonuje dziesięć cotygodniowych połączeń w sezonie letnim 2018 i obsłuży 12 lotów tygodniowo w nadchodzącym sezonie zimowym.
Zwiększy się również przepustowość na trasie do Guangzhou (Kantonu), która będzie obsługiwana przez samolot A350. Finnair wykona cztery cotygodniowe połączenia do Guangzhou w sezonie letnim 2019.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.