Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 10 sierpień 2018 16:15

Lotnisko Chopina – najlepszy lipiec w historii

Napisane przez MG
Lotnisko Chopina – najlepszy lipiec w historii archiwum Lotniska Chopina w Warszawie

W lipcu Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło ponad 1,9 mln pasażerów, o 12,6 proc. więcej niż lipcu 2017 roku, kiedy odnotowano 1,7 mln osób.

To najlepszy lipiec w historii warszawskiego lotniska.

Od początku rok do końca lipca z usług portu skorzystało ruchu międzynarodowym – prawie 9 mln pasażerów (prawie 20 proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku 2017 roku), w tym 27 proc. stanowili pasażerowie tranzytowi.

W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystał od stycznia do lipca 2018 r. blisko milion pasażerów.

Według opublikowanego właśnie raportu organizacji ACI stołeczny port – w podsumowaniach czerwca, pierwszego półrocza, a także drugiego kwartału 2018 roku – zajmuje czwarte miejsce, biorąc pod uwagę tegoroczny wzrost liczby pasażerów wśród lotnisk UE w grupie 2 (obsługującej od 10 do 25 mln osób).

W klasyfikacji pierwszego półrocza czwartą lokatę, wraz z lotniskiem Chopina, dzieli ex aequo port w Budapeszcie (oba lotniska zanotowały wzrost wielkości 14,8 proc.). Pierwszą trójkę wspomnianej grupy 2 (10-25 mln pasażerów) tworzą odpowiednio porty w Ankarze, Moskwie (Wnukowo) oraz w Kijowie (Boryspol).

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.