Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 05 lipiec 2018 09:54

Enter Air: współpracujemy z najlepszymi

Napisane przez Marzena Markowska
Andrzej Kobielski, dyrektor handlowy Enter Air Andrzej Kobielski, dyrektor handlowy Enter Air archiwum Enter Air

Nie wykluczam możliwości współpracy z kolejnymi partnerami – powiedział w rozmowie z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl, Andrzej Kobielski, dyrektor handlowy Enter Air.

Marzena Markowska: Poprzedni sezon był bardzo udany dla turystyki czarterowej. Jakie są Pana przewidywania odnośnie do sezonu letniego 2018? Jakiego wzrostu liczby pasażerów można się spodziewać?

Andrzej Kobielski: W bieżącym roku, w odniesieniu do turystyki wyjazdowej, zapowiada się bardzo udany sezon wysoki – lepszy niż poprzedni, 2017. Odradzają się kierunki Afryki Północnej oraz powraca, uwielbiana przez wczasowiczów Turcja. Te zjawiska będą dla efektu skali inkrementalnym wzrostem. Warto zauważyć także fakt, iż Polacy lubią wypoczywać wygodnie – coraz większa część budżetu domowego przeznaczana jest na rodzinny, zasłużony urlop. Wzrosty co do liczby podróżujących będą z pewnością dwucyfrowe, natomiast Tour Operatorzy, najpewniej zanotują wzrosty dwucyfrowe ale z dwójka z przodu. Szkoda, ze nam – liniom lotniczym, nie uda się spić tej śmietanki, ale niestety naszą politykę cenowa, planujemy z ponad rocznym wyprzedzeniem.”

MM: Czy przewiduje Pan podpisanie umów z innymi polskimi touroperatorami na przyszłe sezony?

AK: Aktualnie współpracujemy ze stałą grupą najlepszych, polskich tour operatorów, którzy są naszymi partnerami od wielu lat. Nie spodziewamy się, aby ta struktura uległa zmianie, jednak nie wykluczamy możliwości współpracy oraz nawiązania innych umów z kolejnymi partnerami. Mogę, zdradzić, iż jesteśmy w trakcie rozmów.

MM: Czy Enter Air będzie dalej rozwijać się na rynku brytyjskim i na innych rynkach zagranicznych? Czy szuka Pan nowych zagranicznych partnerów, a jeśli tak, to jakich?

AK: Nasza pozycja na rynkach zagranicznych, od wielu lat jest bardzo stabilna i tam, gdzie istnieje handlowy sens, chcemy się rozwijać. Rynek brytyjski jest dla nas szczególnie ważny, natomiast przy obecnej, niepewnej sytuacji, związanej z formułą wyjścia z UE, obserwujemy ten proces cierpliwie. Jego ostateczne skutki będą miały z pewnością wpływ na dalsze relacje handlowe.

MM: W marcu uruchomiono program Enter Air Services – jakie oszczędności przyniosło do tej pory korzystanie z tego rozwiązania?

AK: Enter Air Services jest inwestycją zdecydowanie długofalową i rozwojową. Byliśmy tego świadomi, uruchamiając własną linową obsługę techniczną. Oszczędności będzie można mnożyć w dłuższej perspektywie czasowej. Aktualnie najbardziej doceniamy doskonałość operacyjną oraz szybkość reagowania, które są dla nas najważniejszymi atutami. 

Ciąg dalszy rozmowy – za tydzień

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.