Reklama

Reklama

Reklama

środa, 13 czerwiec 2018 14:37

Wizz Air – 60 mln pasażerów w Polsce

Napisane przez AG
Wizz Air – 60 mln pasażerów w Polsce archiwum Wizz Air

Od 2004 roku 60 milionów pasażerów skorzystało z polskiej siatki połączeń linia lotnicza Wizz Air.

Pierwszy lot odbył się z Katowic w maju 2004 roku. Obecnie Wizz Air oferuje 160 tras do 30 krajów z 8 lotnisk w Polsce. Do 25 wzrosła liczba samolotów przewoźnika w polskiej flocie (po umieszczeniu w tym roku dwóch nowych maszyn w Warszawie i Katowicach).
W ubiegłym roku liczba sprzedanych biletów na polskich trasach wzrosła w porównaniu do roku 2016 o 19 proc. i wyniosła 10,5 mln.
Kolejnym etapem rozwoju siatki połączeń Wizz Air z Polski to 21 nowych połączeń w tym roku, w tym 7 nowych tras uruchamianych w tym miesiącu: Katowice – Porto, Monachium Memmingen, Charków, malaga i Podgorica oraz Warszawa – Podgorica.
Flota przewoźnika liczy obecnie 100 samolotów a siatka połączeń liczy ponad 600 tras, z tego ponad 100 tras uruchomianych w latach 2018 i 2019.

Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedział: „Z radością świętujemy doskonały wynik razem z naszymi klientami z Polski; przewieźliśmy w sumie 60 milionów pasażerów na naszych trasach w polskiej siatce połączeń. W ciągu 14 lat nasza oferta rozwinęła się i dziś pozwala odkrywać 30 krajów w Europie i poza nią dostarczając naprawdę niskie ceny w połączeniu z najwyższą jakością obsługi. Dziękujemy naszym lojalnym klientom z Polski za wybranie Wizz.”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.