Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 12:23

Lufthansa Group – ponad 2,5 mln pasażerów w Polsce w 2017 roku

Napisane przez MG
Od lewej: Frank Wagner i Peter Pullem Od lewej: Frank Wagner i Peter Pullem AG

Lufthansa, Swiss, Austrian oraz Brussels Airlines przewiozły z i do Polski 2 573 058 pasażerów w 2017 roku. Sama Lufthansa przewiozła 1 973 776 pasażerów z polskich lotnisk.

Peter Pullem, starszy dyrektor ds. sprzedaży w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej, powiedział podczas spotkania prasowego w Warszawie: „Samoloty naszej grupy latają obecnie do 343 kierunków w 103 krajach. Samoloty Lufthansa Group wykonują 15 415 lotów tygodniowo. Największym naszym rynkiem jest Europa, na jej terenie wykonujemy 7 749 lotów tygodniowo, obsługujemy 172 kierunki w 40 krajach. Drugim rynkiem są połączenia krajowe samych Niemczech – nasze samoloty wykonują 4 207 lotów tygodniowo w 32 kierunkach.

W 2017 roku z usług Lufthansa Group skorzystało 130,04 mln pasażerów, sama Lufthansa obsłużyła 66,234 mln pasażerów. Obłożenie samolotów 80,9 proc., o 1,8 punktu procentowego więcej niż w roku 2016.”

Zmiana szat

Peter Pullem podkreślił: „Zmieniamy nasze barwy. W malowaniu samolotów rezygnujemy z koloru żółtego, który według znawców kojarzy się z tanim produktem. Różne odcienie niebieskiego bardziej kojarzą się z premium klasą. Kolor żółty w dalszym ciągu będzie służył orientacji na lotniskach, będzie zdobił na przykład punkty odprawy.”

Polska to obiecujący rynek

Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce, ocenił: „Rekordowa liczba ponad 2,5 miliona pasażerów potwierdza nasze długoletnie zaangażowanie w Polsce z ciągle rozwijającą się ofertą. W tym sezonie linie Lufthansa Group zaoferują rekordowe 399 połączeń z i do Polski tygodniowo. Nasza oferta jest wysoko ceniona zarówno przez pasażerów turystycznych, jak i podróżujących w celach służbowych, którym ułatwiamy dostęp do ponad 340 kierunków na całym świecie z 9 lotnisk w Polsce.
Dowodem na to, że traktujemy ten rynek perspektywicznie są nowe połączenia.”

Głównymi nowościami w letnim rozkładzie połączeń do Polski są połączenia z Monachium do Łodzi i Katowic. Lufthansa obsługuje teraz 5 połączeń tygodniowo do Portu Lotniczego w Łodzi i codzienne połączenie ze Śląska do stolicy Bawarii. Otwarcie nowego połączenia w Porcie Lotniczym w Katowicach zbiega się z 25. rocznicą obecności Lufthansy na tym lotnisku i w polskich portach regionalnych. W tym czasie obecność linii w kraju stale się zwiększała i obejmuje już 9 lotnisk w Polsce.

Oprócz nowych kierunków, w letnim rozkładzie połączeń Lufthansa zwiększyła także liczbę rejsów między trzema polskimi miastami a swoimi lotniskami przesiadkowymi. Port Lotniczy w Gdańsku zyskał dodatkowe codzienne połączenie do Monachium oraz cztery połączenia w tygodniu do Frankfurtu. Pasażerowie podróżujący z Krakowa od teraz będą mogli wybierać spośród 5 rejsów dziennie do Frankfurtu, dzięki dodatkowym 6 rejsom w tygodniu. Po dwóch latach od otwarcia trasy Rzeszów – Monachium, przewoźnik zdecydował od maja dołączyć do siatki połączeń 4 rejsy tygodniowo. Ponadto, w letnim rozkładzie połączeń Eurowings otworzyło nowa trasę z Wrocławia do Stuttgartu 4 razy w tygodniu.

Frank Wagner dodał: „Wśród kierunków najczęściej wybieranych przez polskich pasażerów podróżujących liniami Lufthansa Group z kierunków europejskich znalazły się Lizbona, Barcelona i Paryż. Wśród rejsów międzykontynentalnych najpopularniejsze są: Nowy Jork, Chicago i San Francisco (Stany Zjednoczone), Szanghaj, Hong Kong i Pekin (Azja), Meksyku i Rio de Janeiro (Ameryka Południowa i Środkowa), Kair, Johannesburg i Tunis (Afryka)."

Korporacje polskie lubią Lufthansę
Aż 50 proc. klientów Lufthansa Group to pasażerowie podróżujący w celach biznesowych.
Średnia w regionie wynosi 33 proc. Około 8 200 firm już rezerwuje podróże u przewoźników z grupy, uczestnicząc w Partner Plus Benefit, programie lojalnościowym dla firm i narzędziu do zarządzania podróżami służbowymi.