Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 13 kwiecień 2018 08:33

Lotnisko w Gdańsku – prawie milion pasażerów w I kwartale

Napisane przez MG
Lotnisko w Gdańsku – prawie milion pasażerów w I kwartale archiwum Lotniska w Gdańsku

W pierwszym kwartale 2018 roku Port Lotniczy Gdańsk obsłużył 982 875 pasażerów, o 11,8 proc. więcej niż w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku.

W styczniu odnotowano 320 614 pasażerów (wzrost o 11,0 proc. w porównaniu do stycznia 2017 roku), w lutym - 310 384 pasażerów, (+11,7 proc.), zaś w marcu - 351 877 pasażerów (+12,6 proc.).

Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, powiedział: „W styczniu postawiliśmy sobie bardzo ambitne wyzwanie, jakim jest osiągnięcie w ciągu 2018 roku liczby 5 milionów obsłużonych pasażerów. Jako, że od pewnego czasu przedstawiamy nasze statystyki w ujęciu kwartalnym (dzięki temu możemy również zaprezentować sprawozdania finansowe Spółki), liczbę 5 mln musimy zatem osiągnąć w czterech krokach. Pierwszy kwartał, z obsłużonym niemal milionem pasażerów i wzrostem na poziomie 11,8 proc., to z pewnością dobry i stabilny krok w stronę przekroczenia upragnionego progu 5 mln pasażerów..

Oprócz bardzo dobrych wyników na zagranicznych połączeniach regularnych, cieszy nas fakt doskonałej koniunktury lotów czarterowych. Tutaj głównie dzięki powrocie turystyki do krajów arabskich osiągnęliśmy niemal 55 proc. wzrost. Doskonale w Gdańsku rozwija się również ruch cargo, który od początku roku zanotował ponad 35 proc. wzrost. Do pełni szczęścia brakuje nam oczywiście połączeń krajowych, które po wycofaniu się linii Ryanair z trasy do Warszawy, wykazują spadek ruchu. Jestem jednak przekonany, że nowe połączenia – zarówno te już uruchomione do Lwowa i Rygi, jak i ruszające w kwietniu Wiedeń, a w maju Ateny przyniosą nam wzrost dynamiki ruchu pasażerskiego w kolejnym kwartale, przybliżając nas kolejnym krokiem do wytyczonego sobie celu.”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.