Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

czwartek, 11 styczeń 2018 10:22

Bezpośrednio z Nairobi do Nowego Jorku

Napisane przez MM
Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways Kenya Airways

Kenya Airways otwiera pierwsze bezpośrednie połączenie lotnicze między Nairobi a Nowym Jorkiem. Lot inauguracyjny zaplanowano na koniec października 2018, dziś natomiast rusza sprzedaż biletów.

Przewoźnik obsługuje połączenia do Afryki, Europy, na Bliski Wschód, do Indii i innych krajów azjatyckich. Otwarcie bezpośredniego połączenia do Stanów Zjednoczonych wzbogaci ubogą ofertę połączeń między Ameryką Północną a Afryką Wschodnią. 

„Częścią naszej strategii jest przyciągnięcie większej liczby odwiedzających do Kenii. Zależy nam na klientach biznesowych oraz na turystach z dobrze sytuowanych krajów. Cieszymy się, że dzięki temu możemy przyczynić się do ekonomicznego wzrostu w naszym kraju i całym regionie” – komentuje Sebastian Mikosz, prezes i dyrektor zarządzający Kenya Airways Group. 

Pół świata Dreamlinerem

Uruchomienie codziennego bezpośredniego połączenia ma za zadanie wspomóc wymianę handlową między Ameryką Północną a Afryką. Lot obsługiwany będzie Dreamlinerem, potrwa 14-15 godzin, obsługiwać go będzie czterech pilotów i 12 członków załogi. Przy każdym przelocie zużytych zostanie 85 ton paliwa lotniczego. Na pokładzie będzie mogło podróżować 243 pasażerów. 

Samolot będzie odlatywał codziennie o 23:25 z lotniska w Nairobi i lądował o 6:25 lokalnego czasu na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Stamtąd ruszał będzie o 12: 25, zaś lądował w Nairobi następnego dnia o 10:55 lokalnego czasu. 

Dla Kenya Airways lotnisko w Nairobi jest hubem, z którego obsługiwane są połączenia do 40 destynacji.